Jump to content
GIGN Forum

[linux] Servera Pamācība


Recommended Posts

Tātad, ja esat izlēmuši veidot counter strike 1.6 dedicated serveri uz unix/linux, šeit Jums būs iespēja uzmest aci, kas un kā ...

1. Direktorijas izvēle un izveide

Iesaku direktoriju serverim nosaukt servera hostname nosaukumā, piemēram manā gadijumā tas būtu cspro9lv (tikai ar burtiem un cipariem), jo no personīgās pieredzes esmu peidzīvojis, kad ir kādi 6 serveri, sāk jukt direktorijas.

# mkdir cspro9lv
# cd cspro9lv

2. Orģinālo serverfailu iegūšana no steam resursiem

2.1 Lai iegūtu orģinālos failus no steampowered.com, nāksies novilkt hldsupdatetool.bin

# wget #wget http://storefront.steampowered.com/download/hldsupdatetool.bin

2.2 Orģinālo failu novilkšana izmantojot hldsupdatetool.bin

Tātad hldsupdatetool.bin mums ir, turpinājumā seko steam failu iegūšana ...

# chmod +x hldsupdatetool.bin
# ./hldsupdatetool.bin
# ./steam -command update -game cstrike -dir .

Komandas rezultātā iegūstam pilnvērtīgus cs steam serverfailus. Sarežģijumu gadījumām, pēdējo komandu var nākties atkārtot līdz konsulē parādīsies HLDS installation up to date. Procesa ilgums atkarīgs no Jūsu ārzemju donwload ātruma.

Turpmākai darbībai personīgi iesaku izmantot midnight commander, kas darbināms ar komandu mc ( pēc principa līdzīgs win total commander), kas ievērojami paātrina failu kopēšanu, rediģēšanu un citas ar failiem saistītas darbības. Protams, turpināšu manual ar konsules komandām.

3. Metamod uztādīšana

3.1 Sagatavošana instalācijai

Mums vajadzēs direktoijas, kuras izveidosim ar minēto un jau pielietoto mkdir:

# mkdir cspro9lv/cstrike/addons
# mkdir cspro9lv/cstrike/addons/metamod
# mkdir cspro9lv/cstrike/addons/metamod/dlls

Pēdējo izveidoto direktoriju arī izmantosim:

# cd cspro9lv/cstrike/addons/metamod/dlls

3.2 Metamod izvēle un lejupielāde

Pirmais, ir jāizdar izvēle starp orģinālo metamod un entuziastu uzlaboto Metamod-P. Starpību atradīsiet attiecīgo izstrādājumu mājas lapā pie dokumentācijas. Personīgi es, testa nolūkos griežu savu serveri uz Metamod-P - nesūdzos.

Kad esat izvēlējušies sev vajadzīgo binary, novelciet to izmantojot komandu wget, kā tas bija pie hldsupdatetool.bin lejupielādes.

3.3 Izvēlētā binary atarhivēšana

Lejupielādēt failu vajadzēs atarhivēt izmantojot komandu tar:

# tar xfz metamod-1.19-linux.tar.gz

3.4 Metamod piesaistīšana counter strike serverim

Atrodiet un rediģējiet failu liblist.gam ... no esošās direktoijas uz šo failu var iziet izmantojot komandu:

nano ../../../liblist.gam

Šajā failā būs jāveis sekojošas izmaiņas:

Atrodi gamedll_linux "dlls/cs_i386.so"
Un aizvieto ar gamedll_linux "addons/metamod/dlls/metamodxxxx.so"
kur metamodxxxx.so ir tevis izvēlētais metamods

Nu ja šitik tālu esi izdarījis visu pareizi, tad Metamod ir veiksmīgi uzstādīts ...

4. Amxmodx uzstādīšana

4.1 Amxmodx versijas un binary izvēle

Atkal izvēlamies procesoram atbilstošu binary, un lejupielādējām to cstrike folderī. Versijas izvēle paliek Jūsu ziņā, parasti jau izvēlas jaunāko, bet ne vienmēr labāko.

4.2 Amxmodx atarhivēšana

Vispirms atarhivēsiet izvēlētā binary base arhīvu, kam pa virsu atarhivēsiet cstrike addonu pielietojot komandas analogi metamod atarhivēšanai.

Pēc veiksmīgas atarhivēšanas , vajadzētu izveidoties struktūrai addons/amxmodx/config , kas ir amxmodx konfigurācijas direktorija.

4.3 Amxmodx savienošana ar Metamod

Atvērsiet vaļā izmantojot nano komandu failu cstrike/addons/metamod/plugins.ini, kurā iekopēsiet attiecīgā amxmodx binary path (adresi).

Manā gadijumā šis fails izskatās šādi:

linux addons/amxmodx/dlls/amxmodx_mm_i386.so

5. Nonsteam crack uzstādīšana

Jūs varat izmantot arī engines no citiem resursiem, bet ja vēlaties sev steam serveri, šo punktu varat izlaist. Lai turpinātu ar non-steam novelciet engines.tar izmantojiet wget komandu, respektīvi:

# wget http://cs.pro-9.lv/engines.tar

Saturu uzkopējiet virsū saviem engine failiem ... non-steam serveris izveidots ....

6. Papildus informācija

6.1 Servera konfigurācija

nano cstrike/server.cfg

6.2 Servera palaišana

Savu specifisko palaišanas command neesu ieinteresēts dot, bet nu kaut kas defaults būtu

./hlds_run -game cstrike +exec server.cfg +ip tavs IP +port 27016 +maxplayers 16 +map de_dust -debug -nomaster -insecure

Bet ja gribam laist izmantojot screen, liekam komandai priekšā screen -A -m -d

screen -A -m -d ./hlds_run -game cstrike +exec server.cfg +ip tavs IP +port 27016 +maxplayers 16 +map de_dust -debug -nomaster -insecure

Īsumā viss, manual uzrakstiju tādēļ, ka esoša pamācība ir novecojusi, un nezinu kādēļ, man nestrādāja edit, lai labotu .... lūdzu moderatoriem salinkot Foruma saturā pamācības link uz šo pamācību.

Paldies!

P.S Ja normāli uzdod jautājumi, es arī normāli atbildu ... var man sūtīt PM forumā, bet nu e-mail es nočekoju ik pa pāris stundām - excelibrius[AT]pro-9[dot]lv

Edited by niker444
Link to comment
Share on other sites

metamod-p

īstenība problēmas nav bijušas ne ar vienu ne otru, bet n uanyway, Metamod-p, spriežot pēc dokumentācijas ir upgreidots, bet metmod vēl joprojām stāv vecā versija, ja nekļūdos 1.19.

Teorētiski jā, metamod-p ir labāks ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Man nesanak palaist serveri

Rada

Console initialized.
scandir failed:/srv/Nyd-1/./valve/SAVE
scandir failed:/srv/Nyd-1/./platform/SAVE
Protocol version 47
Exe version 1.1.2.5/Stdio (cstrike)
Exe build: 20:02:49 Oct 24 2006 (3651)
STEAM Auth Server
couldn't exec language.cfg
couldn't exec listip.cfg
couldn't exec banned.cfg
Server IP address 10.10.10.7:27016
Host_Error: Couldn't get DLL API from XR�(!
FATAL ERROR (shutting down): Host_Error: Couldn't get DLL API from XR�(!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

zinu ka roku vecu topiku bet negribu aizdirst datu baazi forumam :P

man kautkaa nelaizhaas cstrike

Invalid game type 'cstrike' sepecified.

Срд Авг 20 01:02:58 MSD 2008: Server Failed

bez komandas -game cstrike tobish half life serveris palaizhas bet CS serveris negrib laizties

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...