Jump to content
GIGN Forum

Cs Movie Making Tutorial


akec
 Share

Recommended Posts

Tātad izdomāju uzdrukāt tutoriāli kā taisit cs movie + vēl pāris rakstus kā izveidot mūvijam kādus efektus..

Sāksim..

1. Programmu instalēšana video apstrādei.

1.1) Sony vegas. -> Šeit

1.2) Videomach -> Šeit

1.3) Serial number (Sony vegasam). -> http://www.cracks.vg/m2.php

2. No .dem uz .bmp

2.1) Pirms sakam taisit .bmp bildes no .dem`kaam vispirms nepieciešamas komandas:

* hideradar

* hud_saytext

* net_graph 0 vai show_fps 0

* voice_enable 0

* bind "F3" "startmovie real 30"

* bind "F4" endmovie

2.2) Ja tik tālu viss ir izdarīts, tad rakstam: viewdemo demkasnosaukums.dem

2.3 )Kad jūsu demka ir palaista tā tiks ielādēta (fps būs zems) kad fps stabilizējas spiežam "ESC" un demka sāksies no jauna, bet jau ar stabilu fps.

2.4) Piespiežot "ESC" pogu uz klaviatūras redzēsiet TimeLine kur demku var tīt uz priekšu/atpakaļu atrodot savu fragu kuru gribat likt movie..

2.5) Kad savs frags ir atrasts pāris sekundes pirms jūsu reālā fraga spiežam "F3" un sāks veidot .bmp bildes C:/Program Files/Valve/cstrike direktorijā. Kad jūsu reālais frags ir galā/beidzies spiežam F4 lai beigtu rakstīt.

3. No .bmp uz .avi

3.1) Veram vaļā Videomach. Paņemam Open (kas atrodas kriesajā pusē augšā zem timelent). un atrodam .bmp bildes no jūsu reālā fraga (C:/Program Files/valve/cstrike).

1.jpg

*Kad bildes tik panemtas, tad izmetis logu kur spiežam ok neko nemainam.

2.jpg

3.2) Labajā pusē zem timelent uz "Add video effect" varat pievienot dažādus efektus savam mazajam video kuru vēlāk liksiet iekš sony vegas. (Bet tas nav obligāti, jo efektus saliksiet iekš sony vegas`a).

1-1.jpg

3.3) Talak seivojam -> Save Output file pa vidu videomacham zem timelent kas izskatas kā distketīte.

* Files sadaļā : Output File(s) -> Video only

Write Video and Audio to this file -> Format -> .avi

3.jpg

* Video sadaļā : Resize -> 800x600

Crop -> Left : 0; Top : 40; Right : 0; Bottom : 40.

4.jpg

Rotate -> none

*) Tālāk neko nemainam un spiežam lejā: Save.

4. No .avi uz .wmv

4.1) Vispirms nokonfigurēsim sony vegasu:

* Spiežam "Alt + Enter".

* Template: Movie

* Width: 800

* Height: 600

* Frame rate: 30

* Field order: None (Progresive scan).

* Pixel aspect ratio: 1,0000 (Square).

* Full resolution rendering quality: Best

* Motion blur type: Gaussian

* Deinterlace method: none

*) Lejā ieķeksējam: Start all new projects with these settings. Apply un Ok.

10.jpg

4.2) Tagad sony vegasam lejā kreisajā pusē paņemam: Explorer -> Un paņemam savu .avi failu kur tas ir saglabāts). Un ienesam viņu augšā sony vegasam uz TimeLent pašā sakumā. Šādi varam pievienot arī dziesmu tikai tā jāliek uz timelent sākumā uz zemākas līnijas.

4.3) Ieseivot mūviju -> File -> Render As.

* File name : Savu mūvika nosaukumu.

* Save as tyoe: wmv

*) Labajā pusē spiežam: Custom ->

* Template: MoveMaking

* Video rendering quality: Best

*) Lejā pie sadaļas "Audio" atstājam visu kā ir. Tālāk ņemam lejā sadaļu Video.

* Visu atstājam kā ir tikai Quality liekam uz 93%. Un OK; Save movie. :)

5. Sony vegasam video efekti.

5.1) Kā pāatrināt vai palēlināt movie fragmentu.

* Uz fragmenta (kas atrodas uz timelent) spiežam labo taustiņu -> Insert/Remove Envelope -> Velocity.. Un uz fragmenta parādīsies pāri zaļa svītra. Šo svītru uz fragmena bīdot augstāk movie pātrināsies. Bīdot uz leju - movie palēliāsies.. Ja uz fragmenta parādas augšā tādas baltas bultiņas, tad samaziniet fragmentu līdz bultiņas pazūd.

5.2) Kā pievienot mūvijam rāmi.

* Rāmis ir jāuztaisa pašam. Teiksim uz Photoshopa..

* Kad rāmis ir gatavs, tad ieliekam viņu sony vegasā uz pašas augšējās līnijas..

* Atceraties, ka rāmim jābūt .gif formāta.

* Kreisajā pusē pirms sākas timelent uzspiežam uz tādas zaļas ikoniņas kurai pa vidu ir + zīmīte. Un paņemam add.. Tā daram visām līnijām zemāk.

6.jpg

5.3) Kā movie fragmentu uzliktu gaišāku + ar dažādiem gaismas efektiem.

* Lejā izvēlamies "Video FX".

* Kreisajā pusē tabuliņā izvēlamies: Brightness and Contrast.

* Paņemam kādu efektu un uzliekam uz fragmenta..

5.4) Kā izveidot tekstu kura burti maina virzienu/krāsu uz citu pusi.

* Sāksim ar to ka kreisajā pusē augšā pirms timelent jābūt uz zaļās ikonas kurai + pa vidu -> jābūt opcijai "add".

6.jpg

* lejā iekš "Media generators" sadaļas. Tabuliņā: Text. Izvēlamies kādu tekstu un pievienojam uz TimeLent.

* Lejā sadaļā "Video FX" no tabulas kreisajā pusē izvēlamies "Light rayus". Vienu efektu uzvelkam uz teksta kas atrodas uz TimeLent.

* Varat pamainīt/nokonfigurēt kā viss mainīsies.

* Tagad lejā uz tā loga kur atvēra lejā ir tādas līnijas. Kreisajā pusē pierakstīts, ka: Light Rayus. Paņemam uz sākuma uzspiežam divreiz peles pogu un kreisajā pusē augstāk ir tāds tukš laukums kur pa vidu ir tāds kubiciņš. Šo kubiciņu pavelkat uz kreiso pusi līdz galam. Tad atkal lejā uz tās līnijas divreiz uzspiežiet peles pogu otrā pusē un uz tā laukuma kreisajā pusē augstāk atkal pavelciet kubiku uz pretējo malu līdz galam. (Tas ir uz labo pusi).

7.jpg

EDIT:

Programmas video apstrādei.

1. praticle_Illusion 3.0 - Ar šo programmu var veidot effektus (uguns, kautkas sprāgstoš u.c.).

2. Total Recorder 6.0 PRO - Ar šo programmu var ierakstīt skaņas (ingame sound), kur mūvijā būs nevis tikai plika bilde ar dziesmu, bet arī skaņas: šaušana u.t.t.

3. Unlead COOL 3D Studio - ar šo programmu var veidot tekstiem īpašu veidu kā griesties..Apgriežas tekstam otra puse u.t.t.

4. 3ds max 7.0 - ar šo programmu var veidot teiksim 3d lodi.

Pagaidām pietiks.. Visu var novilkt no dc++ vai mekējot googlē.

----------------------

Tutorial by: akec

Aizliegts kopēt citur bez manas atļaujas.

----------------------

Edited by akec
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

varu piebilst tikai 1 lietā, ko pamanīju smile.gif

nevis net_grap 0, bet net_graph 0  rolleyes.gif

bet tā akec, tu esi malacis  biggrin.gif  wink.gif

fixed!

kam negādās ielaist drukas klūdu.

Tiko vēl papildināju pie sony vegas efektiem klāt velvienu efeektu.. drīzumā attachmentā pievienošu konfigu kur jau viss ir sarakstīts.. bindi, komandas + laba grafika.. smile.gif

P.S. ar laiku šis tutoriāls tiks editots un papildināts. smile.gif

EDIT: pievienoju skrīnus. tongue.gif

Edited by akec
Link to comment
Share on other sites

es viņu novelku, ieinstalēju, bet tur kaut kādus zip failus daudz samet. kā viņu dabūt gatavu!?

Domā tos zip failus kas atrodas: Program Files/Sony setup/Vegas 5.0/ ? Ja jā tad tos nevaig aiztikt... Tad vegasa jau ir ieinstalēta (cerams). jo es pats šo vegasu lietoju un man viss ir kārtībā.. Shortukts uz vegasu man stāv: Program Files/Sony/Vegas 5.0 - un uztaisu copy šortuktam uz desktopa..

P.S. ja tev nav program files/sony/vegas 5.0/ tad paņem tur kur tev tie .zip faili jābut setup.exe paņem palaid vēlreiz. smile.gif

EDIT: moby es jau gribeju likt linku no moviem weba.. bet redzi tur nevar novilkt failus.. cannot find.. tā jau vakar un aizvakar bija.

Edited by akec
Link to comment
Share on other sites

es taisiju avi failā, man bija 8 min. garš mūvijs, kurš svēra pāri 1gb un reāli tur ko rādīt ir 15 sek. kā var samazināt to atstarpi starp kadriem?

Savelc abus fragmentus ciešāk kopā.. neliec ar tik lielām atstarpēm vienu fragmentu no otra. wink.gif

post-25-1176674183.jpg

Edited by akec
Link to comment
Share on other sites

Ja varat uzrakstat te cd-key..

Atradu! smile.gifJ6-G3XXPW-YDW4Z3-5JRQ07

Man tāc jautājums. Ka uztaisīt piemēram sakuma melns fons un tur tipa mans text..? smile.gif

1fragu movie uztaisiju, bet nesaprotu kpc

1) man daudzreiz neiet

2) vinsh ir 2miN?

3) pie beigam melns?

HELP!Movie

Edited by spyker-cs
Link to comment
Share on other sites

Nu ja man ir tads jautajums :

Kad apvienot vairakas fotografijas piem. uz melna fona, lai vinas ietu no augsas uz leju (titros)

Gribetu vnk zinat kas jazpiez!

Tutoriālī skaties pirmspēdējo bildi. Izdari tieši tā pat.. Un tekstus liec vienu zem otras katru savā līnijā.. un pēc tam kā jau pirmspēdējajā bildē parādīts katram ieliktajam tekstam vienu zem otra kreisajā pusē uz tā šitiņa ADD! Un pēc tam ieliec efektu no media generator, lai ietu no augšas uz leju kā titri..

Ceru, ka saprati.

Edited by akec
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...