Jump to content
GIGN Forum

Matemātika


GOMA smile
 Share

Recommended Posts

Jēzus, Marija...

Izmanto tangensa vai kotangensa formulas...

Kas tās tādas?

Par leņķa tangensu sauc šī leņķa pretkatetes attiecību pret tā paša leņķa piekateti.

Par leņķa kotangensu sauc šī leņķa piekatetes attiecību pret tā paša leņķa pretkateti.

Tangenss 60 grādiem ir kvadrātsakne no 3

Kotangenss 60 grādiem ir 1/kvadrsakni no 3

Tālāk gan jau izdomāsi, tā nav kkādas 5. klases viela?

EDIT to Holandiete:

Ej blato uz kādu citu, uz mani tavs "krutums" nedarbojas :) Kad es mācījos pamatskolā, man diezgan ātri sāka mācīt trigonometriskās sakarības, nezinu kā tev, varbūt tavā palīgskolā tā nesteidzās mācīt bērnus.

Edited by Nightmares^^
Link to comment
Share on other sites

Izmanto tangensa vai kotangensa formulas...

Kas tās tādas?

Par leņķa tangensu sauc šī leņķa pretkatetes attiecību pret tā paša leņķa piekateti.

Par leņķa kotangensu sauc šī leņķa piekatetes attiecību pret tā paša leņķa pretkateti.

Tangenss 60 grādiem ir kvadrātsakne no 3

Kotangenss 60 grādiem ir 1/kvadrsakni no 3

Tālāk gan jau izdomāsi, tā nav kkādas 5. klases viela?

5 klase? ar tevi vis kartiiba, sanjuhajies kko esi?

Link to comment
Share on other sites

Pēc zīmējuma izskatās t/l trijstūris, bet leņķis nav atzīmēts, tā kā pitagors neder ://

Izmanto kosinusu teorēmu:

Kosinus leņķa 60? = piekatete pret hipotenuzu un ja atceros pareizi - cos 60? = 1/2

Tad sanāk elementāra darbība 1/2 = 6/x

Cik ir x izdomā pats.

Roflz, nu tā ir kaut kāda 5/6 klase...

Un ja runa ir par malu garumu, tad otras malas garums ir attiecīgi ar sinusa teorēmu atrisināms:

Sinus leņķa 60? = pretkatete pret hipotenuzu, jo hipotenuza mums nu jau ir zināma - sin60? = kvadrāsakne 3 / 2

Darbība - kvadrātsakne no 3 / 2 = x ( hipotenuza ) pret y ( mala )

Edited by DominiX
Link to comment
Share on other sites

Izmanto kosinusu teorēmu:

Kosinus leņķa 60? = piekatete pret hipotenuzu un ja atceros pareizi - cos 60? = 1/2

Tad sanāk elementāra darbība 1/2 = 6/x

Cik ir x izdomā pats.

Roflz, nu tā ir kaut kāda 5/6 klase...

Un ja runa ir par malu garumu, tad otras malas garums ir attiecīgi ar sinusa teorēmu atrisināms:

Sinus leņķa 60? = pretkatete pret hipotenuzu, jo hipotenuza mums nu jau ir zināma - sin60? = kvadrāsakne 3 / 2

Darbība - kvadrātsakne no 3 / 2 = x ( hipotenuza ) pret y ( mala )

Jā paldies atradu vecās klades un izštukoju :) - man vajadzēja apreiķināt hipotenuzu un sanāca 10

un Nightmares^^ :D tavs attrisinājums bija galīgi garām :P izskatās ka esi pāri 5 klasei, bet tapat kā es vnk nemācijies

Paldies veram ciet

Edited by GOMA smile
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...