Jump to content
GIGN Forum

Team Fortress Fps Uzlabošana


vincister
 Share

Recommended Posts

Gribi spēlēt Team Fortress, kas tagad, ja vēl neesi pamanījis, pieejams par baltu velti, bet Tavs dators nav gana ņiprs? Pārāk maz bildītes sekundē un sanāk tāds kā slaidšovs? Neesi vienīgais! Arī es, kādu laiku atpakaļ, cīnījos ar zemu fps.

Pēc Odiņa ieteikuma izveidoju šo pamācību, kuras mērķauditorija ir vājo dzelžu īpašnieki. Ja Tev ir pieklājīgs dators un vienalga vēlies labāku fps, ieteiktu sākumā izmēģināt spēles video iestatījumos pieejamās lietas un tikai pēc tam ķerties pie tik radikālām metodēm, kā šī.

Uzreiz jāsaka, ka šis pasākums ir spēles izvarošana. Tā izskatīsies briesmīgi, iespējams, kādam pat nepieņemami, bet mums tik dārgie kadri sekundē pieaugs pietiekami, lai tā kļūtu spēlējama. Ja gribās, lai būtu ne tikai pieņemams fps, bet arī smuki izskatītos, nāksies gādāt spēcīgāku tehniku.

1. Konfigurācijas fails

SVARĪGI! Nevajag aiztikt config.cfg, spēle to izmainīs. Dažādām manipulācijām ir speciāli atvēlēts autoexec.cfg.

Ņem un novelc arhīvu ar konfigurācijas failu.

uberconfig.zip

Arhīvā ir tikai viens fails - autoexec.cfg. Ja neesi darījis neko eksotisku, šis autoexec.cfg jāliek cfg direktorijā, ko var atrast šādi:

C:/Program Files/Steam/steamapps/TAVS_STEAM_LIETOTĀJVĀRDS/team fortress 2/tf/cfg/

Šobrīd autoexec.cfg failā esošā informācija, ja tāda ir, protams pazudīs, bet diez vai Tu lasītu šo pamācību, ja būtu jau darbojies ar spēles konfigurēšanu. Visticamāk, šāds fails Tev nemaz vēl nav. Ja tomēr ir un zini, ka varētu ievajadzēties, noglabā veco autoexec.cfg saturu drošā vietā.

2. Palaišanas parametri

Steam spēļu sarakstā, labais klikšķis uz Team Fortress 2 -> Properties -> Set launch options, tur jāieraksta:

-dxlevel 81 -novid -full -w 1024 -h 768

Skaitļus 1024 un 768, protams, nomaini atbilstoši sava monitora izšķirtspējai. Attēlā uzskatāmi parādīts, kas, kur un kā.

post-6267-0-05117900-1309713362_thumb.png

Rezultāti

Ar noklusētajiem iestatījumiem, vienkārši pastaigājot pa karti, tika iegūti 20 - 30 kadri sekundē, turpretim ar iepriekšminētajiem rīkiem izdevās tikt pie 90 - 120. Protams, barā, slaktējot pretiniekus, šie cipari būs zemāki, bet tomēr gana pieklājīgi, lai, iespējams, izglābtu Tavu ādu. Bildēs uzskatāms salīdzinājums.

post-6267-0-41906200-1309711981_thumb.jpg post-6267-0-10178200-1309712015_thumb.jpg

Pārbaudīts uz šāda datora:

  • Athlon64 3200+, 2.0 Ghz
  • 1 Gb RAM
  • GeForce 6600, 256 Mb, 1440 x 900
  • Windows XP

Noklusētie iestatījumi

Lai atgūtu noklusētos iestatījumus nepieciešams iztīrīt autoexec.cfg un spēli vienu reizi palaist ar šādu parametru. Pēc tam gan jāatcerās to izņemt, pretējā gadījumā spēle katru reizi dzēsīs visus Tavus iestatījumus.

-autoconfig

Pēcvārds

Ja Tev šī pamācība noderēja - ļoti labi, ja ne - arī labi. Šeit drīkst izteikties cik daudz vai maz izdevās palielināt fps, ļoti vēlams klāt norādīt arī sava datora parametrus, līdzīgi kā augstāk redzams. Ja radušās kādas grūtības, saki! Neko nesolu, bet varbūt kopīgi izdosies atrisināt.

Par pamatu izmantota apputējusi konfigurācija, ko, sen atpakaļ, saveidoju savam vecajam aparātam, tai trūkstošās lietas pieliekot klāt no šobrīd populārākajām konfigurācijām. Zinu, ka ir pieejamas vēl niknākas konfigurācijas, bet, cik esmu tās izmēģinājis, fps pieaugums ir salīdzinoši neliels, taču kvalitāte samazinās dramatiski.

vincister © 2011

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Velviens , bet stūlbs jautājums , es varu likt lielāku rezolūciju un fps mainīs vai nemainīs? Jo vnk man tagat stāv 4:3 1024 x 768 , bet gribu uzlikt 16:9 1920 x 1080 .

Krč notestēšu un pateikšu :D

Un velviens vai es varēšu mainīt Advanced Options ? Jo Chris vai kā tur tā configs , nemaina es piem uzlieku lai Mediks hēalo neturot pogu un Dmg rāda virs galvas , kad izeju ,un tad ieieju back viss stāv defaultā.;[

Tātad Stabilais Fps uz 1024 x 768 ir no 40 līdz 113 (man maksimālais ar šito cfg redzēts)

BILDE

Un Stabilais fps uz 1920 x 1080 iirr no 30 - līdz 85.. so yeā

BILDE2

Kā jau tu palūdzi parametri :

Graphiccard : nVidia GeForce 8500

CPU : AMD Athlon 64 3500+ 2.20ghz

OS : Windows 7

Internets : 2mb/s uploads 30kb/s :D

Bildes skrīnotas no servera tf2.gign.lv

Un par tiem Advanced options , viss saglabājas , tapēc lietošu šo cfg un Autors malacs :]]

Edited by yoyed
Link to comment
Share on other sites

yoyed - apply setings vai izdari to autoexec faila

topika autoram: taja pirmaja bilde tu gadijuma neesi uzbasis max quality cofigu? jo nav reali no 26 fps izspiest 100 un ja vaig fps tad par cris cofigu neko labaku nedabut ja nepatik tas kad neredz acis vai viss ir spidigs ir jaedito konfigs un miers (ieprieks ir bijusas sudzibas)

Link to comment
Share on other sites

Pirmajā bildē nav nekāds max quality, bet tie iestatījumi, kurus spēle man iedeva pēc noklusējuma (jo redz tie atbilstot datoram doh.gif). Max quality būtu kādi 10 fps.

Par Chris un citām konfigurācijām jau izteicos pēcvārdā.

Link to comment
Share on other sites

IEtesteeju, it kaa fps man jutami krities,bet nelago un vieglaak spelet :) Varbut arii zemaks fps tapec ka man izskjirtspeja 1280:1024, butu licis 800:600 domaju fps butu vairak,bet mani apmierina :) Killi, arii t agad naak no rokas :D

Liels paldies..

Link to comment
Share on other sites

Viss tika testēts uz 1280x960 izšķirtspējas ar šādiem launch settingiem

-w 1280 -h 960 -windowed -32bpp -novid -nocrashdialog -nosync -nojoy -gl -noipx -noforcemparms -noforcemaccel -noforcemspd -dxlevel 91

Testa sistēmas konfigurācija:

AMD Athlon 64 3500+ 2.2 GHz

GeForce 9600GT 512 MB

RAM 1 GB

Windows XP SP3

Iztestēju 4 configus:

1)http://dl.dropbox.com/u/7333627/autoexec.cfg

Lietoju šo jau vairāk kā pusgadu,nav bijušu nekādu sūdzību.

Rezultāts:

http://cloud.steampowered.com/ugc/558661128592717557/A64779925357D78D9E2B9C18EE6C2479F91FC925/

2)OP minētais cfg

Paspēlēju īpašu atšķirību neizjutu.Tik manām acīm nepatika tas maigais blur effekts ,bet tas tik mans subjektīvais viedoklis.

Rezultāts:

http://cloud.steampowered.com/ugc/558661128592784421/C8790BCC68F07605FBA612ABC8CEC6CE390D18D1/

3)Chris Maxframes

Nestabils fps,vietās kur abiem augstākminētajiem cfg bija stabils fps,šis lēkā 75-100 fps(badlandā, kur uzņemti iepriekšējie attēli) lielā amplitūdā,tāpēc neveidoju skrīnu.

4)http://m0re.nocrits.com/autoexec_high.7z

Daudz maz identiska situācija Chris configam,ar vienu izņēmumu,kad tiek uzņemts skrīns fps nokrīt līdz ~20,un spēle nedaudz iefrīzo.

Secinājums: Palikšu pie pārbaudītas mantas.Par Chris'a mantu,atsauces palasot tāda sajūta ka ,tas labāk strādā uz mid/high-end datoriem,nekā uz mana aizvēsturiskā kalkulatora.

Edited by mrzombie
Link to comment
Share on other sites

Iztestēju 4 configus:

1)http://dl.dropbox.com/u/7333627/autoexec.cfg

Lietoju šo jau vairāk kā pusgadu,nav bijušu nekādu sūdzību.

Rezultāts:

http://cloud.steampowered.com/ugc/558661128592717557/A64779925357D78D9E2B9C18EE6C2479F91FC925/

Jautājums :

Vai serveros tāpat turas fps ?

Bļe es tā jūtu mans Win7 nedaudz pieviļ :D Es sen gribu Xp , bet nevaru normālu atrast. :[

Link to comment
Share on other sites

Nez, kas man ar datoru, bet ar kongifu fps ir praktiski tāds pats, kā bez tā, pie sekojošiem iestatījumiem:

2011-07-05_00002.jpg

Vienīgi FPS laikam pārāk krasi raustās, kas noved pie nelieliem lagiem, kaut gan FPS visu laiku ir robežās no 30-70

Sistēma:

CPU - P4 HT 3.0Ghz

RAM - 1.5GB

Graphic - Club 3D HD3650 512MB

OS - Windows XP SP3

Edited by _Mo3_
Link to comment
Share on other sites

Arī tāda lietā, kā "Run in a window" daudz ko izsaka.. es piemēram spēlēju uz 800/600 (run in a window) un man ir 200+ fps :thumbsup: gaļā uz 130 nokrīt :)

Bet man pc biš jaudīgāks..

amd athlon x3

2gb ramas

ati hd 5670 1gb

Edited by hwan
Link to comment
Share on other sites

Arī tāda lietā, kā "Run in a window" daudz ko izsaka.. es piemēram spēlēju uz 800/600 (run in a window) un man ir 200+ fps :thumbsup: gaļā uz 130 nokrīt :)

Bet man pc biš jaudīgāks..

amd athlon x3

2gb ramas

ati hd 5670 1gb

ko ta tev tie 200+ fps dod? ja tev monitora refresh rate ir uzlikts uz 60, tad nemaz vairaak par fps_max 61 nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...