Jump to content
GIGN Forum

It Fakultāte


Traffic
 Share

Recommended Posts

Samu - neteiktu ka lielākā daļa... Cilvēkam pašam ir jābūt, teiksim tā, advancētam.... Jā, ja tu esi vispārizglītots AiTišņiks viss ir čikiniekā... BET, ir tādi cilvēki kas ir labi mācībās, it kā visu zin, bet galu galā nav kreatīvi un viņu darba karjera beidzas jau nesākoties...

Runājot par sevi - pabeidzu ekonomikas un vadības fakultāti LU, bet gribu iet uz inžinieriem... Tas ir mans un es to jūtu...

Link to comment
Share on other sites

IT taarpu ir pietiekami daudz... Ja vien neesi metaalists vai pumpains vecis, vai ari reals genijs jau tagad IT jomaa - tad ej uz ekonomiku vai humanitarajam...

Nopietni? :xd3:

Labāk būtu nerakstījis.

Pirmkārt, IT ir viss straujāk augošākā nozare no visām, kur vienmēr būs ko darīt un nopelnīt arī varēs.

Otrkārt, nav jābūt ģēnij vai pumpainam vecim (3. klases līmeņa aizspriedumi).

Treškārt Nopietni? Ekonomiku, bļēēģ cik zinu puss latvija jau mācās par ekonomistiem (Pārspīlēju protams). Un pastāsti kam ir vajadzīgi simtiem ekonomistu, ko viņi šeit darīs? Cik daudz latvijā firmām vajag ekonimstus? uz pirkstiem vart saskaitīt.

Link to comment
Share on other sites

Nopietni? :xd3:

Labāk būtu nerakstījis.

Pirmkārt, IT ir viss straujāk augošākā nozare no visām, kur vienmēr būs ko darīt un nopelnīt arī varēs.

Otrkārt, nav jābūt ģēnij vai pumpainam vecim (3. klases līmeņa aizspriedumi).

Treškārt Nopietni? Ekonomiku, bļēēģ cik zinu puss latvija jau mācās par ekonomistiem (Pārspīlēju protams). Un pastāsti kam ir vajadzīgi simtiem ekonomistu, ko viņi šeit darīs? Cik daudz latvijā firmām vajag ekonimstus? uz pirkstiem vart saskaitīt.

Atkal tu savas gudrības gvelz... Doesn''t read whole topic, anwsers the thread....

Procenti 90% no IT večiem ir nelietojami nozarē... Jā, IT nozare aug, bet lietpratēju nav, jo viss tagad nosliecas nevis uz to ka cilvēks gribb kko uzzināt bet guglē vai ņaud forumos kā izdarīt to vai to, un kad izdodas uzskata sevi par baigo nazi... "nemot to visu kā pamatu iet uz IP un tur iebrauc galīgās auzās...

Link to comment
Share on other sites

No cv.lv darba mekletaji

Sadalījums pēc izglītības (TOP 10)

uzņēmējdarbības vadība 17469 tieslietas 7362 grāmatvedība 5911 uzņēmējdarbības ekonomika 5733 ekonomika 5251 ekonomikas zinātne 5007 datorzinības 3046 pedagoģija 2705 psiholoģija 2582 mārketings 2359

pec velama amata

klientu konsultants 6799 asistents (uzņēmējdarbība) 6495 administratīvais darbinieks 5950 administratīvais asistents 5583 grāmatvedis 5339 autovadītājs 4612 grāmatveža palīgs 4535 vadītāja asistents 4519 asistents (pakalpojumu sfēra) 4405 organizators 4125

Ta ka droshi! Ekonomika/vadiba LU ir super! Tie ir 4 uber piseligi gadi kopa ar stiligakajiem LV jauniesiem piseligakaja LV universitates eka ar nerealiem grupnikiem teiku kojas! Tas tochna ir TOOO VERTS! Pec tam gan tu pievienosies top darbamekletaju grupai. Reali!

Ir pat tada anekdote - ko jauta matematikas fakulates beidzejs ekonomikas fakultates beizdejam? Man ludzu 2 chisburgerus ar fri un kolu! ;)

Stiligie ekonomisti parasti ir stilgi tusetaji.. ari pec 35. Ari meitenes. Pec 40 vini atopas vientuli. Geekigie programmetaji/matematiki/fiziki parasti ir ap kaudziti bernu jau ap 25. Nav parak forshi. Padoma, vai tu to velies vai ari velies but stilgs un brivs putns.

Jebkura gadijuma, lai ari ko tu izveletos - ir divi celi:

1) turpinat izlikties par skolnieku (wanna sanemt mammas kabatas naudu) un chilot un peldet cauri universitatei un dzivei vai

2) reali mocit vairak par citiem, macities un reali censties un rezultata izvirzities citiem prieksa un klut par vadoso un to cali, kuru visas kompanijas velas (pacukstesu - musu kompanijaa ir vieta research tiima matematikim un development tiima paris programmetajiem un algas ir loti loti loti labas, bet atlase ari ir nezeliga un caliem no 1) punkta vispar nav izredzu)

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Da visur pietiek tā, par ko tu runā... Ja cilvēkam ir tā dzirkstele iekšā kaut ko darīt, tad arī darīs un centīsies... Bet daudzi uz to iet tikai tādēļ, ka tā ir pieņemts....

Es arī domāju, ka galvenais ir gribēšana.

Es, piemēram, gribu iet IT jomā, jo zinu, ka IT ir tagadne un nākotne.

Edited by Spoksx
Link to comment
Share on other sites

  • Ja gribi izmest savu dzīvi vējā vai arī gribi izdarīt pašnāvību 20gados, saprotot, ka neesi neko vērts, ej uz ekonomistiem vai humīšiem, jo 99,99%, kas aiziet uz šīm nozarēm, ir pilnīgi lohi.***
  • Ja gribi iet uz programmētājiem, rēķinies, ka tur būs dirsā mati. Tai lietai tiešām ir jāinteresē, jo būs daudz jāstrādā un jāmācās patstāvīgi, ja gribēsi tikt līdzi visiem tiem wunderkindiem, kuri hackoja interwebus un taisīja kalkulatorus minecraftā, kamēr tu ķerstīji meitenēm bizes.
  • Tas lohs, kurš teica, ka uz IT nav jēgas iet, ja tev nav fizikā/matemātikā A līmenis, ir totāls lohs. Vidusskola ir izsmiekls, un līmeņi neko nenozīmē. Augstskolā tu varēsi tos A līmeņus iespraust sev dupsī, jo no tām zināšānām, ko tu ieguvi līdz augstskolai tu izmantosi labi ja 1% ***. Svarīgāk būs, vai tu piedzimi (varbūt arī ieguvi negodīgā ceļā dzīves laikā) ar tādu foršu ekstru kā loģiskā domāšana. Pats atnācu uz augstskolu ar A līmeņiem, jūtoties kā spicākais čalis ciemā, bet realitātē atklājās, ka mēdz tomēr arī ļoti talantīgi un gudri cilvēki dabūt tos B un pat C līmeņus.
  • Neaizmirsti arī par to, ka mācoties eksaktās zinātnes, tev paveras burvīga iespēja uz visiem pārējiem pelēkajiem ļautiņiem skatīties no augšas ar izsmiekla pilnu skatienu.

*** Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem.

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

skaidrs, sapratat, ja tu aizej uz ekonomistiem tu esi lohs :D

jaa, par tiem liimenjiem pilnigs fufelis, neesmu nekads AAAAA, tieku jebkuraa skolaa un macities var, ja grib, jo kaa jau zinams free education tagad ir tikai uz pilnigako hujnu, pirmsskolas skolotaji n shit.

Edited by Epix
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Par ekonimstiem un vadiitaajiem it taa, ka ja tev ir tas geens iekshaa kas tev dod to meerkjtieciibu buut liiderim buut vadiitaajam, tad maacoties ekonomistos tu varbuut filtreesi, kur tev ,kas un cik lielaa meeraa noderees + maaciiitaas lietas jau tu no dziives zinaas, tik specifiku apguusi, a citiem tur dariit nav ko....

Par it varu pateikt, tikko 4dien bija karjeras dienas kjiipsalaa, varu pateikt ka katrs ~2. stends bija saistiits ar IT, protams fishka jaarubii, un bez piepuules nekas nenaaks, bet nu esmu paarliecinaats, ka nebuus kaa citaas nozarees, kur buudams pietiekami labs speciaalists tev pasham jaaluudaas darbs.

Link to comment
Share on other sites

  • 99,99% atbilžu šajā topikā nepaskaidro, kāds kolektīvs ir RTU, tikai izsmeļoši izskaidro savu ļoti objektīvo viedokli par visādām zinātnēm un shit.
  • Es, piemēram, (kā izrādās) esmu pilnīgs lohs (sieviešu dzimtē) un teikšu, augstskola ir tas leap of faith, kas katram vienreiz jāpamēģina. Ja nesanāks, pārdzīvosi :P
  • Bulletpointi uzreiz tavu viedokli padara ļoti vērtīgu, uzskatāmu un praktiski neapstrīdamu!
  • Lakrica, olīves un zilais siers ir nenormāli garšīgi
  • Poniju zobi ir zaļi kā narvaļi

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

IT taarpu ir pietiekami daudz... Ja vien neesi metaalists vai pumpains vecis, vai ari reals genijs jau tagad IT jomaa - tad ej uz ekonomiku vai humanitarajam...

Neklausies ko šitas muld. IT labus darbiniekus meklē ļoti un meklēs, jo vienkārši it ir visur apkārt.

Galvenasi neej dzīvot uz kojām, vismaz pirmajā gadā. Tur nebūs vidusskola un būs jāed zeme, jā te daži smejas, bet kā man viens miljonārs teica, ka problēma mūsdienās ir tā, ka mateni nedzen pamatīgāk, un es nerunāju par vidusskolas saskaitīšanu 2+2, bet reāli matemātiku, jo tad vismaz smadzenes kustas un citās jomā arī fiška strādā.

Tev tik jāizdomā kur specializēties, jo IT joma ir plaša, pasties, palasi internetu, ko gribi darīt IT.

Un rēķinies, ka augstskolā nedod ar karoti, jāņem pašam un vēl pašam jāstrādā un jāatīsta sevi brīvajā laikā.

Ja būsi labs un neslaistīsies, tad 1k pelnīsi.

Edited by Kaupo
Link to comment
Share on other sites

  • Ja feikoti Centrālās statistikas pārvaldes dati nav objektīvi, tad es padodos - es esmu plānprātīgs un nespēju atšķirt baltu no melna.
  • Ja topika autors ir gudrs cilvēks, viņš pats būs pietiekami vērīgs, lai saprastu, ka visi, kas šajā topikā ir postojuši ir skumji, ciniski un riebīgi cilvēki. Secinājums? Ja gribi būt laimīgs, nestājies augstskolā, nopērc labus zābakus un mugursomu un ej dzīvo uz kalniem. Es tā darītu, ja es nebūtu jau pārāk integrējies šajā sapuvušajā sistēmā. Welcome to the Machine!
  • Sarkasms par bulletpointiem bija galīgi nevietā. Atdalīt savas domas, izmantojot rindkopas ir so 2011.

Link to comment
Share on other sites

brauc uz Nīderlandi, cenas mācībām daudz maz tādas pašas, līmenis daudz augstāks, un darba devējs ieraugot nevis vēl vienu LU ekonomikas fakultātes studentu, bet cilvēku kas mācījies ārzemēs tecina siekalu.

Edited by mono^
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

brauc uz Nīderlandi, cenas mācībām daudz tādas pašas, līmenis daudz augstāks, un darba devējs ieraugot nevis vēl vienu LU ekonomikas fakultātes studentu, bet cilvēku kas mācījies ārzemēs tecina siekalu.

Jā, jā, godīgi uzņēmumam ņemot kaut kādu lu mārketinga pabeigušo vismaz skaidrs ko viņš var, bet te daži labi no Eiropas Dānijas un vēl visurienes mācās labi ja katru otro dienu, es nezinu, ko viņi tur pabeidz.

Link to comment
Share on other sites

man ar tāds neliels jautājums, kāpēc visi noliek LU EVF? Nevajag jau par ekonomistu iet, tur ir daudz novirzieni pēc dviem gadiem, cik saprotu, tb 2 kursiem, kur var izvēlēties - finanšu menedžements, tur loģistika, kvalitātes vadība utt., ne tikai par ekonomiku... Vai kā? Varbūt arī neesmu kaut ko īsti sapratis? Arī šī problēma ir sasāpējusi

un btw, man skolā pasniedz programmēšanu - Turbopascal, skolotājs nav diži labs, tāpēc arī nav motivācija kko darīt, un loģiski, ka arī turpinājumā neko programmēsanā nesaprotu :D Vai tas nozīmē, ka universitatē ar neko nerubīšu? :D stulbs jautājums, bet nu vnk skolā programmēt ... nooo thanks :D tam ir domāta universita'te utt. :D

Link to comment
Share on other sites

Kāds manu spelīti vispār notestēja ??

Gribētos uzzināt ar ko varētu papildināt, vai uzlabot.

Spēlīte normāla, bet varētu sataisīt tos levelus, lai paliek sarežģītāk un sarežģītāk, respektīvi izejot easy, nākošais levels butu normal

Link to comment
Share on other sites

man ar tāds neliels jautājums, kāpēc visi noliek LU EVF? Nevajag jau par ekonomistu iet, tur ir daudz novirzieni pēc dviem gadiem, cik saprotu, tb 2 kursiem, kur var izvēlēties - finanšu menedžements, tur loģistika, kvalitātes vadība utt., ne tikai par ekonomiku... Vai kā? Varbūt arī neesmu kaut ko īsti sapratis? Arī šī problēma ir sasāpējusi

un btw, man skolā pasniedz programmēšanu - Turbopascal, skolotājs nav diži labs, tāpēc arī nav motivācija kko darīt, un loģiski, ka arī turpinājumā neko programmēsanā nesaprotu :D Vai tas nozīmē, ka universitatē ar neko nerubīšu? :D stulbs jautājums, bet nu vnk skolā programmēt ... nooo thanks :D tam ir domāta universita'te utt. :D

Nē tā nav, internets pilns ar pamācībām un noteikti tu tur nebūsi vienīgais tāds.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...