Jump to content
GIGN Forum

Galda spēles


Teddy
 Share

Recommended Posts

Faktu spēle

Ir gan pasaules, gan Latvijas mēroga. Gudro cilvēku spēlē, starp citu.

Ir vēl tāda spēle ''Nardus'', bet internetā neko neuzrāda - gan jau patiesībā kā savādāk saucas, bet pēc nosaukuma galda spēļu pārdošanas vietās varbūt varētu pateikt. Dārga spēle, pašam no kaukāziem atveda - tur viņa īpaši populāra. Šīs spēles mini-versija, paveids bieži vien ir iekļauts, kad pērk šaha un dambretes apvienojumu. Ir klāt tā 3. spēle, kur baltas/melnas svītras un kuru tikai retais māk spēlēt.

Risks Linkā vari palasīt sīkāk, bet īstumā tā ir stratēģiskā spēle, kur jāiekaro pasaule. Maksā aptuveni 10Ls. Ir interesanti, bet vajag būt inovatīviem un uzlabot noteikumus, jo savādāk var spēlēt līdz Gūdmens beigs dzert.

Un jā, rekomendēju arī Breetz ieteikto spēli. Ja paliek garlaicīgi ar pamata versiju, tad var iegādāties papildinājumus un turpināt spēlēt. Vismaz kādreiz tā bija.

Veiksmi spēles izvēlē! :)

Link to comment
Share on other sites

Teddij tieshi sonedel pa svetkiem ar pusdzivo izspelejamies visadas galda speeles, te ir taas, ko esam spelejushi un kas noperkamas(kadreiz bija vismaz) Ludo veikala.

1)Age of Empires III board game, uzdavinaja pirms 2viem gadiem uz dizmsanas dienu, milziga kaste ar visadiem brinumiem ieksha. Latvija vairak nopirkt nevar, sheku reku ieskh amazon var iekert : http://www.amazon.co...ires+board+game

Te ir pamaciba ka jaspele, jo spele ir interesanta, bet ar daudz visadiem ''prikoliem'', tapec ir vajadzigs laiks lai iebrauktu, bet spele ir ieguvusi daudz atzinibas un balvas, so it worth it.

2) Ziemassvetku atklajums : Citadeles, sen nebiju tik interesantu un vnk speli spelejis. Jaatzist, ka atkarigs no publikas, ja ir cilveki ar personigam nesaskanam spele pazaude savu burviibu, bet neko daduz nemaksa un nav nekada mega saregjiita, so ir verts pameginaat !

Var nopirkt Latvija: http://www.ludo.lv/p...oduct/580993361

3)Spelee, kuru loti daudz esam spellejushi un aizrauj : Carcasonne, vienkarsha galda speli, kur ir jabuve celi un pilsetas, ir dazadas upgrade versijas, mes pieturamies pie original. Var nopirkt te pat LV ieksh Ludo : http://www.ludo.lv/p...duct/1594383850

4) Spele, kas gaida vel savu kartu, bet kastite jau stav plaukta : Axis&Allies 1942, pec kastes satura un noteikumiem izksats, mega saregjita, ja kads varbut ir spelejis var padalities ar info.... :) Noperkama ari te pat Latvija http://www.ludo.lv/p...roduct/23545501

5)Saboteur, kuru jau piemineja ir tiesam pa leto noirkt loti interesantu speeli, te pat Ludo var iekert pa 6ls :)http://www.ludo.lv/p...cts/product/119

Divas speles, ar kuram mes kompanijaa sakam aizrauties ar board games, bet kuras jums neiesaku pirkt Attack, noperkama LV http://www.ludo.lv/p...ts/product/1251 un Risk ari noperkams LV, pietam pa lielu ciparu... http://www.ludo.lv/products/product/78, siis divas speles ir ar loti lielu ''sharas'' efektu, un vairak manuprat domatas berniem lidz 14 gadiem, pashi spelejot sapratam, ka vnk nav interesanti, jo visu pa lielam nosaka nevis strategija, bet vnk ka tev krit kaulinji un kadas kartis no ko kaudzes izvelc, tapec mes nospriedam, ka nav veerts, bet berniem varetu but interesanti, jo ir lielas kastes un kartes un pa lielam ja nepieiet loti nopietni tam pasakumam ir pat interesanti, bet man vairak patik speles, kurs ir pec iespejas mazak iespejas uz veiksmi, bet vairak domat un rekinat.

Labprat uzklausitu citu speletaju viedoklus, ja ir speletas, kadas no augstak minetajam speleem un protams jaunas interesantas speles buutu forshi apskatit !

Link to comment
Share on other sites

Lielākā daļa iepriekš minēto - Sabotieris, Alias, Risks - spēlētas un atzītas par labu esam. Lai gan labprāt gribētu uzspēlēt arī skrablus, un arī aliasu, jo tas ir veselu mūžību nespēlēts. Vēl par Aliasu ir dzirdēta awesome lieta - uztaisīt pašiem tās vārdu kartītes - būs visa tā padarīšana vēl labāka, pilna ar inner jokiem, "savām fiškām" un tā.

Link to comment
Share on other sites

Sabotieris laba, bet nav diezko ilgi spēlējama. Labi, ka ir lēta, bet tik un tā ātri diezgan apnīk. Links

Twisters ir ultimate party spēle. Ilgi neviens spēlēt negribēs, jo nosvīst, sapiš matus meitenes, etc., bet kā vakara pirmā spēle ir perfekta, jo visi atraisās. Links

Party Alias - Parastais Alias+dažādi prikoli pielikti klāt, lai jautrāka spēlēšana. Links

Honorable mention: Sievietes pret Vīriešiem

Ja ir vajadzība, lai visi sadiršas, šī ir spēle, ko spēlēt. :lol:Links

Link to comment
Share on other sites

UNO. Kaut kas līdzīgs advancētam durakam, ar specifiskām kārtīm.

UNO tiešām laba spēle. Ātri spēlējama un ļoti aizraujoša. UNO nopērkams RIMI un maksā kādus 5-7 LVL.

Vēl laba ir Bencika minētā Carcassonne. To es arī kaut kādā lielajā RIMI nopirku.

Link to comment
Share on other sites

Tikko atgriezos no cenu kluba tur caracassonne ir nopērkama pa 7,xxLS. Katanas ieceļotājus es zinu, pat gribēju šodien paņemt, bet diemžēl man šovakar vajadzēja kuru var spēlēt divatā. katanas ieceļotāji ir no 3+ personām..(vienreiz draugiem nezināšanas dēļ uzdāvināju katanas ieceļotāju addonu) - jo uz faking pakas nekas nebija uzrakstīts..

Faktu spēle ir diezgan hardcorīgs pasākums, ne? kamēr reizes 10-15 neizspēlē visi ir cirvji :) Age of Empires III, es noteikti gribētu iemēģināt, gan jau ar tevi varēs kaut ko sarunāt :) Sabotieris arī izskatijās diezgan intresants šits, kaut kad sīkāk pačekošu :)

Uno - ne īpaši patīk

p.s. No rīta kā reizi čekoju Ludo mājas lapu, bet tā īsti neatradu kur viņš atrodas, it kā bija pieminēts Barona 55, bet tikpat labi tā var būt juridiskā addrese. Varētu pateikt precīzu :)

Link to comment
Share on other sites

Tikko atgriezos no cenu kluba tur caracassonne ir nopērkama pa 7,xxLS. Katanas ieceļotājus es zinu, pat gribēju šodien paņemt, bet diemžēl man šovakar vajadzēja kuru var spēlēt divatā. katanas ieceļotāji ir no 3+ personām..(vienreiz draugiem nezināšanas dēļ uzdāvināju katanas ieceļotāju addonu) - jo uz faking pakas nekas nebija uzrakstīts..

Faktu spēle ir diezgan hardcorīgs pasākums, ne? kamēr reizes 10-15 neizspēlē visi ir cirvji :) Age of Empires III, es noteikti gribētu iemēģināt, gan jau ar tevi varēs kaut ko sarunāt :) Sabotieris arī izskatijās diezgan intresants šits, kaut kad sīkāk pačekošu :)

p.s. No rīta kā reizi čekoju Ludo mājas lapu, bet tā īsti neatradu kur viņš atrodas, it kā bija pieminēts Barona 55, bet tikpat labi tā var būt juridiskā addrese. Varētu pateikt precīzu :)

Es domaju mierigi, mes ik pa laikam savacamies un galda speles spelejam, es atceros kaut kad 5 gadus atpakal mums bija jau vins tads gign pasakums ar galda speli saorganizets, bet tas bija tiiik sen.

Ludo kaadu laiku bija akcija, ja iepercies sava dzimsanas diena, tad pie kastes iegades vari mest vienu metamo kaulinu un cipars, kurs tev uzkritis x10 bus tava procentu atlaide ( respektivi no 10-60%) :)

Faktu speele jau man liekas tieshi ir interesanta pasha sakuma, kad jautajumus zini paliek neinteresanti. Sabotieris ir labs, ja gribas uzspelet kaut ko lidz 30.min, tapat ka carcasonne, kas ari ir lidz 1h spelejama.

Age of Empires ir 2-3h viena speele, kas man personigi liekas forshi, drusku nopietnak japieiet tai lietai.

Link to comment
Share on other sites

Šodien biju Ludo, veikals vnk awesome. Iepirku Rune Age :)Pie reizes arī uzzināju par tavu spēli - normāli viena partija iet no 3-23h :)

Tu doma Age of Empires vai 1942 ?

Anyway 23h tikai tad, ja notiek kopiga iedzersana, pipesana un veel klubs pa vidam :D

Vina vispar veel noperkama uz vietas ?

Link to comment
Share on other sites

Tu doma Age of Empires vai 1942 ?

Anyway 23h tikai tad, ja notiek kopiga iedzersana, pipesana un veel klubs pa vidam :D

Vina vispar veel noperkama uz vietas ?

Es runāju par to 1942, uz vietas vēl bija

Link to comment
Share on other sites

Iesāku spēli Ligretto līdz 4 spēlētājiem, bet piepērkot citas krāsas kastīti klāt var spēlēt jau līdz 8. cilvēkiem,un tā vēl var piepirkt kopā 3 kastītes, respektīvi var spēlēt līdz 12 cilvēku. Cena laikam vienai kastītei ap 8 Ls laikam,super spēlē,iesāku.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...