Jump to content
GIGN Forum

Fiziskā izturība sīkajiem līdz 15g.v


Performance
 Share

Recommended Posts

Ahoi,

Esmu sācis izstrādāt daudzus projektus saistībā ar sporta nometnēm. Atceros, kad pats Latvijā maucu uz tādām nometnēm, vienmēr fiz. sagatavotības treneris iedeva katram programmu, visu par un ap pulsiem, darba temps cik augsts var būt, un kādam vecumam ir attiecīgi augstākais pieļaujamais pulss utt..

Internetā neko sakarīgu nevarēju atrast.

Varbūt kādam no Jums ir pazīstams, kāds cilvēks no šīs sfēras, kurš varētu par nelielu samaksu atsūtīt man tādu materiālu, kur tas viss būtu vienkārši un pārredzami apkopots?!

Paldies,

1st Performance

Link to comment
Share on other sites

Nu labi, pulss ir tikai viena lieta, kas ir jāievēro. Es īsti nesaprotu, ko Tu vēlies? Treniņa plānu kādam konkrētam cilvēkam/cilvēku grupai vai arī to, kā vispār jātrenējas konkrētā vecumā? Un kāds sporta veids? Vienkārša fiziskā sagatavotība? Un cik nopietni tas ir? Aerobais un anaerobais treniņš, treniņš noteiktām muskuļu grupām? Pamēģini lūdzu konkretizēt, tad arī, visticamāk, varēšu palīdzēt.

Link to comment
Share on other sites

Nu labi, pulss ir tikai viena lieta, kas ir jāievēro. Es īsti nesaprotu, ko Tu vēlies? Treniņa plānu kādam konkrētam cilvēkam/cilvēku grupai vai arī to, kā vispār jātrenējas konkrētā vecumā? Un kāds sporta veids? Vienkārša fiziskā sagatavotība? Un cik nopietni tas ir? Aerobais un anaerobais treniņš, treniņš noteiktām muskuļu grupām? Pamēģini lūdzu konkretizēt, tad arī, visticamāk, varēšu palīdzēt.

Man ir jāzin un jākontrolē tas, vai sīkie, manās nometnēs trenējoties, nesačakarēs sev sirdis. Man pašam tā bija pie mana pirmā trenera, kuram viss bija pofig.. Aizgāju pēc pāris gadiem pie ārsta lai izčeko sirdi. Pateica, ka no pārpūles un pārāk lielas treniņu slodzes man ir kaut kāda kaite sirdij, kaut kādi pārsitieni vai nezinu kas. Sirdi ir jāsaudzē, taču tanī pašā laikā jātrenē.

Nometnes ir Florbola. Tātad pārsvarā vienkārši skriešana, ātruma izturība, ātrums, izveicība utt..

Tātad vienvārdsakot, kas un kā man būtu jādara, lai es sīkajiem nevis čakarētu sirdi, bet gan trenētu to?!

Ja runā par nopietnību, tad ļoti nopietni, jo plānots ir darboties uz pilnu slodzi(kaut arī es nezinu kur ir tā robeža)

Paldies..

Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka tagad katrs zābaks var būt treneris :) Go, go, laukumā mirstošo sportistu paaudze :)

Ja Tev nav ko teikt šīs lietas sakarā, tad iztiksim bez nevajadzīgām glupībām ;)

Paldies

Edited by Performance
Link to comment
Share on other sites

Kā tu vispār vari būt treneris, ja tev par tādām lietām ir melna bilde?

Kā tu vispār vari būt admins, ja Tev ir liela mute?!

P.S Learn by doing ;) Man ir 20 gadi, neesmu ahujennākais vecis, kurš ir sasmēlies visas dzīves gudrības.

Edited by Performance
Link to comment
Share on other sites

Kā tu vispār vari būt admins, ja Tev ir liela mute?!

P.S Learn by doing ;) Man ir 20 gadi, neesmu ahujennākais vecis, kurš ir sasmēlies visas dzīves gudrības.

Kāda liela mute? :o

Nu es par sportu daudz ko saprotu un esmu tajā iekšā, tapēc uzdevu tev pavisam normālu jautājumu. Kā tad tu kļuvi par treneri? Vienā dienā izdomāji, ka esi treneris? Tā izklausās.. Lai kļūtu par treneri ir jāizmācās par to. Te jau neiet runa par "visām dzīves gudrībām", bet par to, lai vispār sāktu trenēt ir jāzin šīs svarīgās lietas, veljovairāk uzņemoties atbildību par šiem gados jaunajiem censoņiem

Edited by KRISTIINE -_-
Link to comment
Share on other sites

Kāda liela mute? :o

Nu es par sportu daudz ko saprotu un esmu tajā iekšā, tapēc uzdevu tev pavisam normālu jautājumu. Kā tad tu kļuvi par treneri? Vienā dienā izdomāji, ka esi treneris? Tā izklausās.. Lai kļūtu par treneri ir jāizmācās par to. Te jau neiet runa par "visām dzīves gudrībām", bet par to, lai vispār sāktu trenēt ir jāzin šīs svarīgās lietas, veljovairāk uzņemoties atbildību par šiem gados jaunajiem censoņiem

Es nodarbojos ar florbolu jau 10 gadus, esmu spēlējis n-tajās komandās, lv izlasē utt.. tagad 3 gadus dzīvoju Vācijā, kur florbols vēl nav tik populārs, taču ļoti straujiem soļiem dodās uz priekšu(to jau varēja redzēt pēdējā PČ, kad vācija uzvarēja latviju).. Viņiem te nav treneru, ir ļoti daudzi speciālisti no Somijas, Zviedrijas, Šveices, taču tie prasa mežonīgu piķi.. Es uzskatu, ka man ir cienījama pieredze jau, kas ir sakrājusies strādājot ar vairākiem treneriem(no katra vienmēr var paņemt daudzas noderīgas lietas).. Tapēc es sāku sevi bīdīt šajā nozarē, kurā redzu diezgan ''skaistu'' nākotni un izaugsmes iespējas. Paralēli tam studēju to visu un tā es sevi pilnveidoju.

Man nav profesija kā tāda - ''treneris''.. 20 gados vēl neviens nevar būt treneris ar papīriem un piekabēm.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja baška rukā, tad visu ko var 20 gados dabūt gatavu. Piedod, bet tomēr netērēšu laiku, lai paskaidrotu to, kā Tev ir jādarbojas, jo tas ir tik ļoti individuāli un tieši šādus jautājumus, nu nekā nevar paskaidrot nepiedaloties pašam treniņa procesā.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vari moš mēģināt ar dispanseru sazināties :D

Reāli, tā ir nometne - cik faktoru... iedzimta sirds mazspēja, karsta saule, tauku pika.

It kā ja tu kko rīko. 1. jazina vinju mediciniskais stavoklis - vismaz tas galvenais. Tālāk jau vari noskaidrot sagatavotību- cik gadi, kur.

Netaisi vairāk kā 2 treniņus dienā + peldes un būs ok :D

Ko tad sīkajiem vajag - futbols, paskriet krosu, basis, papeldeeties, pagrauzt čipsus = easy money.

Un ble, tas tips: 220-vecums - defaq? Sanāk man manos 20. būtu 200bp/m, tas galīgi ir dirsā maximums, tāds moš var būt hardcore sacensibas, kad tu tiešām sevi izliec visu, nevis vnk random nometnē.

Bet nu ja, šito es atradu it kā - http://www.heart.com/heart-rate-chart.html

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Atļaušos iedirst vecā topikā, bet tēma man ir tuva.

Tu nedrīksti trenēt nevienu, kur nu vēl naudu ņemt no kāda, kamēr pats neesi dienu dienā nogājis pie fiziskās sagatavotības trenera 3 gadus. Tev ir jāzin daudz un dikti par pulsu un muskuļiem. Ja sportists kko sastiepj, sāp kkas, tu nedrīksti turpināt dot viņam tos pašus vingrinājumus un slodzes, kas citiem, nepārliecinoties, ka viņš nekosī un nesimulē, jo grib mājās. :D

Runājot par fizuhu. Kā tu gribi uzdzīt sev fizuhu strādājot ar 80% atdevi nometnē? Uz nometnēm nebrauc atpūsties un labi pavadīt laiku, bet gan strādāt un iedzīt/atgūt/uzlabot fizuhas pamatus priekš gaidāmās sezonas. Es uz nometnēm katru vasaru esmu braucis kopš 9 gadu vecuma un zinu kā ir nomirt stadionā, kādā smirdīgā kalnā, kad kājas vairs neiet uz priekšu vai svaruzālē. Neķeries vērsim pie ragiem pirms zini tik maz. Tas, ka tu esi bijis sportists n shit, tas neko nedod. Neticu, ka esi bijis pie profesionāla fizuhas trenera kaut reizi, kur nu vēl 3 gadus no vietas.

Pats tagad nēsājos apkārt ar sirds pārsitieniem jau kuro gadu, kas nav nekas traks, bet nav arī labi kā saka.

P.s man ir pirmssezonas komandas fiziskās sagatavotības plāns, bet problēma tāda, ka neesmu mājās. Nodot paaudzē varu tikai pēc kāda laika.

Esi uzmanīgs.

Link to comment
Share on other sites

uztaisi normālu jauniešu izdzīvošanas nometni mežā. 2 nedēļas jāizdzīvo mežā, visi dalībnieki sadalās nelielās grupās. atļauts ņemt ieslodzījumā citus bērnus un mainīt pret ēdienu vai materiāliem, arī spīdzināt, ja pretējā grupa bremzējās vai nevēlās dot pieprasīto. pašiem jāmedī ēdiens (bērnus ēst nedrīkst. tikai tos, kuri paši nomiruši dabīgā nāvē - noslīka purvā, saplosīja lācis, apēda indīgu sēni(sezonā) etc.), jāguļ uz ozola saknēm vai zariem, lai rūdītos. ja kāds no grupas dalībniekiem atnākot no izlūkiem mežā, ir tērpies lapsas ādas apmetnī, tas automātiski kļūst par grupas vadoni (tas ir noteikums).

Basic inventārs pirms iziešanas mežā:

  • nazis
  • 1 rullis tualetes papīra (der arī kā apmaiņas materiāls, lielajiem dirsējiem)
  • 1 konservu bundža ar Rīgas šprotēm
  • viens rādio uz grupu, ar vienīgo iespējamo frekvenci - Latvijas kristīgo radio
  • sega
  • papīrs un ogle
  • 2 āboli
  • pastalas (jo tā ir latviešu nometne, kā nekā)
  • un vēl dažas lietas var piedomāt pašam (tikai adekvātas)
  • edit: aizmirsu par mutes harmonikām

āāa, šitā ir florbola nometne? :o

nu tad...izdzīvojušie uzspēlē vienu maču florbola...

p.s. neaizmirsti pulsu pārbaudīt!

Edited by Oddijs
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...