Jump to content
GIGN Forum

Augstskolas, uzņēmējdarbība


Spoksx
 Share

Recommended Posts

Gribētu uzzināt varbūt kāds arī ir studējis, varētu padalīties ar info par uzņēmējdarbības studēšanu. Vienkārši varētu padiskutēt par šo tēmu :)

Man jau ir vairāki plāni nākotnei, bet nu šobrīd man visvairāk velk tieši uz to, ka varētu strādāt un reizē mācīties uzņēmējdarbību un pēc tam protams, veidot savu mazo,vidējo, lielo uzņēmumu un cīnīties šādi šajā trakajā pasaulē :D

Šobrīd arī daudzi cilvēki, tai skaitā arī uzņēmēji ir teikuši, ka šobrīd vislabāk ir apgūt vai nu inženierzinātnes vai uzņēmējdarbību, tātad jūsu viedoklis...?

Link to comment
Share on other sites

Ej uz kaut ko konkrētāku - pēc pieredzes saku. Uzņēmējdarbībā māca no visa pa druskai.

Lai kļūtu par uzņēmēju nezinu gan vai Tev izglītība šajā jomā kaut ko līdzēs - kāmēr nemuķīsies tikmēr izglītība ir kaķim zem astes :) .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inženierzinātnes ir viena no vietām, kur es gribēju iet, tieši par būvinženieri, bet ir problēma. Es nejēdzu neko no fizikas, jo mums visus šos gadus nepaveicās ar skolotāju, kurš diktēja no grāmatas un deva formulas. K/d sastāvēja tikai no formulu uzdevumiem, mums tikai tagad nomainijās skolotājs un sāka mācīt, visu kā tas notiek arī reāli dzīvē :D Kopumā sakot no fizikas nekā nejēdzu, bet vai vispār es tur varēšu izsisties nezinot to fiziku labi? Kā tas pasniedzējs no LU teica, vienalga vai students ir baigi mācijies vidusskolā, galvenais, lai ir motivācija mācīties augstskolā, jūs piekrītat tam? :D

Link to comment
Share on other sites

Es piekrītu, jo pēc sevis zinu, ka augstskolas sākumā nesapratu, kas pie velna te notiek? Jutos, kā tukša lapa. Kaut gan visus gadus skolā atzīmes un zināšanas ir bijušas salīdzinoši labas. Iesaku tev tiešām izvēlēties darīt to, kas tevi interesē, jo dabūt papīru man šķiet ir salīdzinoši viegls darbs, reāli būt zinošam un spējīgam savas nozares darbiniekam ir kaut kas cits. Un ja būsi izvēlējies, kaut ko, jo mamma teica, ka tā būs labi, tad sanāks tā, ka darīsi visu ķeksīša pēc.

Link to comment
Share on other sites

Es piekrītu, jo pēc sevis zinu, ka augstskolas sākumā nesapratu, kas pie velna te notiek? Jutos, kā tukša lapa. Kaut gan visus gadus skolā atzīmes un zināšanas ir bijušas salīdzinoši labas. Iesaku tev tiešām izvēlēties darīt to, kas tevi interesē, jo dabūt papīru man šķiet ir salīdzinoši viegls darbs, reāli būt zinošam un spējīgam savas nozares darbiniekam ir kaut kas cits. Un ja būsi izvēlējies, kaut ko, jo mamma teica, ka tā būs labi, tad sanāks tā, ka darīsi visu ķeksīša pēc.

Eh, bet kā es varu zināt, ko man patiktu darīt, ja es to darbu neesmu darijis? Sākumā likās, ka visu jau esmu izlēmis, bet reāli tagad domājot, es esmu pazudis :D

Link to comment
Share on other sites

Moderato, lol, cilvēks, kuram nav īsti neviena specialitāte, kura patīk tā, lai būtu prieks strādāt pēcāk, ēnu dienas, bukletu apskate un arī kontakts klātienē ir kaķim zem astes. :) Es labāk gribēt uzināt, kura skola piedāvā tādas zināšanas, ar kurām var ņemt un iet strādāt, tobiš tevi sagatavo reālam darbam, nevis izpirž caur smadzenēm tonnu teorētiskas drazas, ka uzlabo domāšanu/saprašanu, bet tāpat neder nekam, lai to pielietotu darbā. Arī inženierzinātnēs, ja nav vēlme rubīt fišku un nav kur pielietot zināšanas paralēli darbā, tas viss aizies papīra dēļ, tāpat darbā neviens neņems tādu tītaru, kurš, kaut labi mācījies, zināšanas nekad darbā nav pielietojis un no zila gaisa arī nepielietos, jo teorija nav tas pats kas prakse. :)

Ieteikums, - Ej studē dajebko, kas tev patīk vai kur tev ir talants.

Es pats gribētu studēt webdizainu vai ko tamlīdzīgu, bet man ir līkas rokas, es nemāku zīmēt smuki un pārējās 3 lietas, ko esmu studējis, es novērtēju kā ļoti minimāli noderīgas, bet gandrīz neviena nav pielietojama praksē.

P.s. vienīgais, kur pēc studijām stabili var dabūt darbu, ar sūdīgu algu ir:

1. vienu gadu aizej policijas koledžā un tu esi pilnvērtīgs ments

2. ej miljons gadus studē medicīnu un sāc kā nekas, bet kāp tālāk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inženierzinātnes ir viena no vietām, kur es gribēju iet, tieši par būvinženieri, bet ir problēma. Es nejēdzu neko no fizikas, jo mums visus šos gadus nepaveicās ar skolotāju, kurš diktēja no grāmatas un deva formulas. K/d sastāvēja tikai no formulu uzdevumiem, mums tikai tagad nomainijās skolotājs un sāka mācīt, visu kā tas notiek arī reāli dzīvē :D Kopumā sakot no fizikas nekā nejēdzu, bet vai vispār es tur varēšu izsisties nezinot to fiziku labi? Kā tas pasniedzējs no LU teica, vienalga vai students ir baigi mācijies vidusskolā, galvenais, lai ir motivācija mācīties augstskolā, jūs piekrītat tam? :D

ja jau vidusskola tu vadies pec ta, ko tev maca skolotajs un patstavigi nemacijies, tad ari augstskola bus tas pats, neviens tev negrudis mute kumosu, bus jadara pasham. Skarbaa dziives realitate.

Edited by Epix
Link to comment
Share on other sites

Es uzskatu, ka pēc vidusskolas nevajag iet mācīties tālāk nākamajā gadā, kāmēr tu neesi pats pabījis kādu laiku darba tirgū, tu nekad nevarēsi saprast, ko tu gribi darīt tālāk ar savu dzīvi. Pēctam būs grūtāk mācīties un gads būs pazaudēts? Labāk izvēlies nepareizi (90% studentu) un padirs netikai laiku, bet arī naudu.

Turklāt ja mērķē uz pilna laika studijām, tad pavisam noteikti vajag ļoti specifisku virzienu, visas programmas tāpat ir piebāstas ar humanitāriem priekšmetiem un hujpajmoš kādu vēl ķeksīš priekšmetu, bet reali no tā visa darbā tev noderēs labi, ja 20 procenti. Es šoreiz nerunāju par augstāko matemātiku un pārējiem priekšmetiem, kas attīsta loģisko domāšanu.

Link to comment
Share on other sites

Es uzskatu, ka pēc vidusskolas nevajag iet mācīties tālāk nākamajā gadā, kāmēr tu neesi pats pabījis kādu laiku darba tirgū

tas ir gaterī, maķītī, par pārdevēju, etc.? Kādā nopietnā darba tirgū bez izglītības un/vai konkrētajām zināšanām var tikt? Kādam varbūt paveicas...

Link to comment
Share on other sites

Uzņēmēdarbība, - izglītība, tev neko nelīdzēs ja nevarēsī in real life apmānīt čigānu.

Kaut kādas datorgudrības noteikti nemācies, tagad pilns ar tādiem pogu spadītājiiem, pasniedzēji bieži vien paši nesaprot to ko māca (respektīvi, kā uzlauzt GIGN serverus). Esi normāls puika, mācies LV valodu, lai visus LOCIŅU fasētājus kuri pašlaik uz kontrakta plūc lociņus ANGLIJĀ, eksportam uz X3 kurieni šeit forumā variētu dresēt unalizēt bez pastas.

Ja godīgi tev nevajag mācīties absolūti neko. Turpmākajos miljons gadus Latvijā izglītībai nebūs absolūtii nekādas nozīmes. Lai veiksmīgi šeit eksistētu tev vajag sākuma kapitālu, pazīšanos, latviešu valodas prasmes CS 1.1, zināšanas, pieredzi, algebra vismaz B+++ līmenī, dudubybultzodu, uzticamas eža dubultzoda actiņas. Nē, patiesību sakot tikai paziņas...

Link to comment
Share on other sites

Es īsti neizprotu, ko sevī ietver "datorspeciālists". Zinu, ka lielākā daļa no mana paziņu loka, kas aizgāja mācīties IT vai tās datorštelles, jau 2. vai 3. kursā sāka strādāt, pie tam - par respektablu atalgojumu. Pats neesmu tieši saistīts ar IT nozari (nestrādāju tajā jomā), bet ikdienā ļoti bieži sanāk komunicēt ar firmām, kas pārstāv IKT nozari un visi kā viens stāsta - pietrūkst darbarūķu.

Protams, ir cilvēki, kuri turpina strādāt mammai par dēlu (arī pēc absolvēšanas) un savā mūžā pat zeķes priekš sevis nav nopirkuši, bet tā ir īpaša suga.

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā jautājums ir ļoti relatīvs un filozofisks, un klausīties visu iepriekš pieminēto un arī manu sakāmo vajag ar pamatīgu filtrāciju, jo pats jau Tu sevi pazīsti vislabāk. Iepriekš jau tika pateikts, ka uz papīra, teorētiski nākotnē būs vajadzīgi visādi inženieri un programmētāji, bet tās visas ir teorijas. Ne es, ne kāds cits neizlems Tavu nākotni, bet atbildot uz jautājumu, vai ir vērts studēt uzņēmējdarbību? Manuprāt, nē! Jau iepriekš tika minēts, ka to jomu vislabāk apgūst ar pieredzi un tā teorētiskā daļa, manuprāt, nav tā vērta, lai cik tur gadus mācītos. Ir jau, protams, savi plusi - iegūsti vairāk paziņas tajā jomā, biežāk sastopies ar dažādām ''prāta vētrām'' par biznesu un vari visādā veidā iedvesmoties. Bet āāāā, viss.

Dari to, kas Tev patīk, un dari to labi - būs gan nauda, gan bauda!

Link to comment
Share on other sites

Činī Youtube kanālu, spēlē spēles, māci citus programmēt/ lietot programmas, jokot cilvēkus un tādas lietas. Ja seja neizskatās kā kartupelis (lieto webcam) un ir normālas angļu valodas zināšanas, tad ļoti labs un aizraujošs pasākums tas ir. Nu vismaz man liekas interesanti. Pats galvenais, ja esi oriģināls savā nozarē, var labi nopelnīt arī Latvijā.

Edited by Kaposts
Link to comment
Share on other sites

Es gribētu strādāt darbu kurš tiešām ir interesants, kur nebūtu rutīna un vienmuļš darbs. Kā ar to projektu vadītājiem? Varbūt kāds zin kaut ko pastāstīt.

zini kam nav rutīnas? ieraksti facebookā- Live Unbound.

tur ir mana atbilde, kā var dzīvot bez rutīnas. tik naudu tā pelnīt ir diezgan grūti, principā neiespējami.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...