Jump to content
GIGN Forum

Kāda ir finansiāli visizdevīgākā metode, lai iegādātos auto?


Kontortionists
 Share

Recommended Posts

par mašinuas reģistrēšanu citas valstīs vari aizmirst jo ar opel ascona tas nebus izdevīgi :D

tas butu izdevigi ja tu pirktu jaunu dārgu auto nejua vecām grabažām :D

Es jau arī gribu jaunu dārgu pirkt.

>2013

>braukt ar mašīnu

>nepiederēt pie sabiedriskā transporta master race

TEV VISPĀR DABA RŪP, ČALI?!?!

Te nav 4chan un nē, nerūp.

Link to comment
Share on other sites

Tātad gribi jaunu, dārgu auto, bet tie 50-100Ls nodoklim nav? o.O

ja tu nokāptu no velosipēda, saprastu, cik ļoti mēģina izdrāzt cilvēkus uz auto uzturēšanu, reģistrācijām, ceļa nodokļiem (kuru praktiski mums nav - ceļu) u.t.t.

arī plus, ka citur tehniskā apskate jauniem auto jāiet reizi divos gados..

un runa noteikti nav par 50-100ls, bet jau 0,5-1k, kā minimums.

tas ir tikai normāli meklēt saprātīgas alternatīvas šim cilvēku kautuves variantam :)

Edited by Oddijs
Link to comment
Share on other sites

Ja Tu, Odij, mazāk gudri dirstu, tad varbūt arī pamanītu, ka ne visi brauc ar velosipēdiem/cilpo kājām. Bet, saprotu, ka Tu savos 19 gados esi liels auto ekspluatācijas/nodokļu sistēmas eksperts. :)

Man auto nodoklis šobrīd ir 24Ls, degvielas patēriņš 3-4Ls/100km. [iepriekšējam bija 54Ls nodoklis, patēriņš 7-9Ls/100km]. Nebija pirmā svaiguma, čakarēts netiku nevienā vietā. Izlasi vēlreiz manu postu un tad varbūt sapratīsi arī tā jēgu. Doma ir, nekustināt to, ko nevari pacelt. Ja meklē jaunu/mazlietotu auto, bet vēlies kaut ko ekonomēt, značit ņem kaut kādu populāru, vēlams eiropieti [ne francūzi], mazas litrāžas dīzelīti [mazas domāju 1.6-1.9]. Kā jauns/mazlietots tas ripos tikpat labi kā vecāks 2.0, kas Latvijas ceļiem ir pilnīgi pietiekoši. Rezultātā nodoklis nebūs astronomisks, apdrošināšanas [octa/kasko] nebūs astronomiskās cenās, ja vien paša autovadītāja vēsture nebūs piedzīvojumiem bagāta un nekāda čakarēšana no valsts puses nebūs.

Cits stāsts ir, ja paņem kaut kādu 98. gada 3.5l benzīna bembi [5.] un tad domā uz ko ekonomēt. Nodoklis vien 114 Ls. Tad protams visas apkopes, nedod Dievs šim sāk brukt elektronika - izmaksas būs tāpat augstas.. Vai var paņemt: Kaut kādu 2000. gada Škoda Fabia ar 1.9 dīzelīti. Nodoklis 53Ls, apkopes lētākas, detaļas lētākas.

Rādās, ka esi no tiem, kam valda dzelzs uzskats nodokļu maksāšanā. Jo mazāk maksā, vieglāka dzīve. Man kretinē šādi pamuļķi, jo uz to nodokļu maksātāju pleciem, kuri maksā pilnā apmērā nodokļus gulstās dubults smagums, jo jūs pērtiķi domājat, kā tik apjāt nodokļu sistēmu. Ja visi godprātīgi maksātu nodokļus, tie nebūtu tik lieli. Tad arī pašiem nebūtu jāčīkst. Bet tas jau ir cits stāsts.

P.S.

Tūlīt uzmetīšu aci jauniem un dārgiem auto, kādu šis indivīds vēlas pirkt.

Re ku Audis A6 - http://www.ss.lv/msg...i/a6/fkhxc.html . Nodoklis 118Ls, būs Kasko, atliek vien pašam rēķināties ar visām uzturēšanas izmaksām, kas nebūs tās mazākās. 30 000 Ls. Protams, skaisti R17 diski, kuriem arī vajadzēs skaistas riepas, kas arī būs dārgākas.

Tepat arī Golf 7 - http://www.ss.lv/msg...f-7/bggebp.html . Nodoklis 66Ls, Kasko arī vajadzētu būt lētākam - mazāka litrāža un dīzelīts, tātad nav potenciāls Šūmahers. Tāpat apkopes, lētākas kā tam pat A6. Nu un riepas/diski jau atkal paša ziņā. Tikai izmaksu starpība jau ir padsmit tūkstošu apmērā.

Neticās, ka cilvēks, kurš taisās pirkt šo, piemēram, A6 [jauns un dārgs] nevar atļauties samaksāt transporta ekspluatācijas nodokli un segt vienreizējās reģistrācijas izmaksas..

P.S.

Ja nu kādam nav doma saprotama, tad neko darīt - rakstīju diži nepiedomājot, jo rit hokejs. :D

Autor, pasaki vismaz kādu marku/modeli plāno pirkt!

Edited by Lumpy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tā jau ir katra personīgā izvēle, kādu mašīnu izvēlēties, un cik litru motors ir pietiekoši. Ne visi grib purpināt ar 1.9. Un tikai tāpēc, ka kāds brauc ar lielajiem motoriem, nenozīmē, ka tie cilvēki grib pilnīgi lieki izmest savu naudu mistiskos nodokļos. Protams, es pilnīgi piekrītu, ja tu pērc mašīnu, kurai nevari atļauties ieliet degvielu - tas īsti neiet kopā. Bet tie paši 50 lati arī ir nauda. Es nesaku, ka nevajag vispār atcelt nodokli un nemaksāt, bet zinot, kādiem mērķiem aiziet tā nauda (neredzot nekāda veida atdevi. kaut vai ar to pašu ceļa nodokli), es tomēr pieturēšos savam iepriekš izteiktajam viedoklim.

Ahh, godprātīgais nodokļu maksātāj. Ko tu man te stāsti? Zini, kādi ir nodokļi, kad tu nodrošini darbavietas 60 cilvēkiem? Ar godprātību, labi, ja dienas beigās pašam maizei sanāks. Lai gan sākam iebraukt citā tēmā, bet, ja VID brauc ar nostādītu summu, kuru viņiem ir jāiekasē no tevis one way or another, par ko mēs vispār runājam. ;) Noteikti, ka atsevišķos Rīgas reģionos ir savādāka situācija, bet visur ārpus ir diezgan bēdīgi.

peace

Edited by Oddijs
Link to comment
Share on other sites

Tā jau ir katra personīgā izvēle, kādu mašīnu izvēlēties, un cik litru motors ir pietiekoši. Ne visi grib purpināt ar 1.9. Un tikai tāpēc, ka kāds brauc ar lielajiem motoriem, nenozīmē, ka tie cilvēki grib pilnīgi lieki izmest savu naudu mistiskos nodokļos. Protams, es pilnīgi piekrītu, ja tu pērc mašīnu, kurai nevari atļauties ieliet degvielu - tas īsti neiet kopā. Bet tie paši 50 lati arī ir nauda. Es nesaku, ka nevajag vispār atcelt nodokli un nemaksāt, bet zinot, kādiem mērķiem aiziet tā nauda (neredzot nekāda veida atdevi. kaut vai ar to pašu ceļa nodokli), es tomēr pieturēšos savam iepriekš izteiktajam viedoklim.

Ahh, godprātīgais nodokļu maksātāj. Ko tu man te stāsti? Zini, kādi ir nodokļi, kad tu nodrošini darbavietas 60 cilvēkiem? Ar godprātību, labi, ja dienas beigās pašam maizei sanāks. Lai gan sākam iebraukt citā tēmā, bet, ja VID brauc ar nostādītu summu, kuru viņiem ir jāiekasē no tevis one way or another, par ko mēs vispār runājam. ;) Noteikti, ka atsevišķos Rīgas reģionos ir savādāka situācija, bet visur ārpus ir diezgan bēdīgi.

Strādāju darbavietā, kur pēc pilnas programmas tiek nodrošināta nodokļu nomaksa, alga nesūdīga, ir nesūdīgas prēmijas, direktors [valdes priekšsēdētājs, viens no līdzīpašniekiem] ikdienā apstaigā uzņēmumu aprunājas arī ar darbiniekiem, ja kas vajadzīgs darba vietai, tad to iespējams dabūt. [Manā pārziņā ir noliktava - vasarā uzcelts paplašinājums 200m2 platībā.] Viss bija iekārtots, argumentēti pateicu, kādēļ vajag vēl vienu plauktu rindu - dabūju atbildi, lai nomēru un pasaku cik/kādus. Pēc nedēļas bija klāt.

Ikdienā uzņēmumā apgrozās visi īpašnieki [katrs vairāk atbild par savu nozari - kas ražošanu, kas vairāk tehnisko pusi, kas vairāk pievērš uzmanību klientiem]. Godīgi sakot, šī ir labākā darba vieta, kādu vien esmu redzējis. Nesaku, ka katrs uzņēmums spēj šādi attīstīties, taču Latvijā ir raksturīgi, ka uzņēmumi strādā bez peļņas vai pat ar zaudējumiem, savukārt darbinieki saņem algas aploksnēs, īpašnieks uzbliež māju un brauc ar glaunu auto. Zini, problēma nav nodokļu sistēmā, bet gan cilvēku godprātībā un motivācijā.

P.S.

Dzīvoju un strādāju Jelgavā. Un manā darbavietā ir ap 120 darbinieku. Un ja Tev nav ne mazākās nojausmas par VID darba specifiku, tad neaiztiec nemaz to tēmu/iestādi. Bet nosauc 1 piemēru, kad tieši VIDs brauca ar konkrētu mērķi - sodīt konkrētu uzņēmumu. Turklāt vēl bez iemesla.

Edited by Lumpy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Te autors jautā, kā ieekonomēt uz AUTO IEGĀDI, jūs te runājat par patēriņu un citiem sūdiem... Es domāju, ka autoru mazāk uztrauc ceļu nodoklis kā pats PVN... Šeit drošvien ir iespējamas kaut kādas spekulācijas ar pirkšanu uz firmu ar iespēju atgriezt pvn...

Ja visi godīgi maksātu nodokļus, tie nebūtu tik lieli? Lol, iepriekš neviens nemaksāja nodokļus, tāpēc pacēla latiņu 18%+4%, tagad sākuši maksāt vairāk un tāpēc par 1% samazināja? :D

Link to comment
Share on other sites

Te autors jautā, kā ieekonomēt uz AUTO IEGĀDI, jūs te runājat par patēriņu un citiem sūdiem... Es domāju, ka autoru mazāk uztrauc ceļu nodoklis kā pats PVN... Šeit drošvien ir iespējamas kaut kādas spekulācijas ar pirkšanu uz firmu ar iespēju atgriezt pvn...

Ja visi godīgi maksātu nodokļus, tie nebūtu tik lieli? Lol, iepriekš neviens nemaksāja nodokļus, tāpēc pacēla latiņu 18%+4%, tagad sākuši maksāt vairāk un tāpēc par 1% samazināja? :D

Tādēļ jau šī ir spama sadaļa. Turklāt, nav jau runa tikai par konkrētu PVN. Runa ir par nodokļu sistēmu kopumā. Ja valstij vajag naudu valsts iestāžu darbiniekiem, tad loģiski, ka to ņems no nodokļiem lielākoties. Tad, ja vajag 4 miljonus, bet puse uzņēmēju nodokļus nemaksā, tad protams palielina slogu tiem, kuri spēj maksāt un to dara. Tā saskrāpē 4 miljonus. Tas gan tāds vispārējs un nekonkrēts aprēķins, bet domāju, ka domu uztversi. Nodokļu slogs ir tāds, kāda ir pēc tā nepieciešamība. Ja vari paņemt audi par 30000, bet nevar nomaksāt nodokli, kas ir 6000, tad varbūt ņemt golfu pa 17 000? Kur problēma?

Edited by Lumpy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu, kādā rakā tu man kaut ko stāsti par nodokļu slogu... esmu skolā gājis, neesmu debīls, saprotu kā tās lietas grozās...

Kādā nahuj sakarā, ja ir iespējams nopirkt auto lētāk (lasīt- ar mazāku nodokli) autoram būtu jāpērk, ar tevis pieminēto 6k nodokli, nevis, piem. 3k ? Te ir runa par mašīnu nevis pusi LV uzņēmēju, kas nemaksā nodokļus...

Tad kad pats būsi uzņēmējs un sapratīsi kādi nodokļi nezahuj aiziet valstij, tad skatīsies uz to visu citādāk.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu, kādā rakā tu man kaut ko stāsti par nodokļu slogu... esmu skolā gājis, neesmu debīls, saprotu kā tās lietas grozās...

Kādā nahuj sakarā, ja ir iespējams nopirkt auto lētāk (lasīt- ar mazāku nodokli) autoram būtu jāpērk, ar tevis pieminēto 6k nodokli, nevis, piem. 3k ? Te ir runa par mašīnu nevis pusi LV uzņēmēju, kas nemaksā nodokļus...

Tad kad pats būsi uzņēmējs un sapratīsi kādi nodokļi nezahuj aiziet valstij, tad skatīsies uz to visu citādāk.

Pats jautā kur sakars ir ar nodokļu sistēmu un to nomaksu, tad kaut ko pļūtī, ka esi skolā mācījies. Nesaku, ka esi stulbs vai kā tamlīdzīgi un nesaku, ka uzņēmējam nav liels nodokļu slogs. Tikai nepiekrītu Odija teiktajam, ka nevajag te neko maksāt, jo mūs te tikvien kā cenšās appist valsts. Un tikai neredzu loģiku tam, ka kāds, kuram ir pilna dirsa naudas [lasīt, kā tos pašus 30k] meklē iespējas ieekonomēt uz nodokļiem.

Link to comment
Share on other sites

Un tikai neredzu loģiku tam, ka kāds, kuram ir pilna dirsa naudas [lasīt, kā tos pašus 30k] meklē iespējas ieekonomēt uz nodokļiem.

Ja tev būtu 30k, tīri tā, mašīnas iegādei, tu labāk pirktu kaut kādu vāģi parastā placī par pilnu summu ar visiem nodokļiem, nekā meklētu iespēju dabūt labāku vāģi, maksājot mazākus nodokļus?

Tajos nodokļos aiziet, ne jau pāris simti, tur aiziet tūkstoši, tev nebūtu žēl atdot valstij tos tūkstošus, teorētiski, ne par ko?

Tu raksti tā, it kā būtu riktīgs kapteinis obvious, kurš veikalā pirks preci bez akcijas, tikai lai būtu krutāks nodokļu maksātājs. Īsumā - izklausās stulbi :)

Link to comment
Share on other sites

Ja tev būtu 30k, tīri tā, mašīnas iegādei, tu labāk pirktu kaut kādu vāģi parastā placī par pilnu summu ar visiem nodokļiem, nekā meklētu iespēju dabūt labāku vāģi, maksājot mazākus nodokļus?

Tajos nodokļos aiziet, ne jau pāris simti, tur aiziet tūkstoši, tev nebūtu žēl atdot valstij tos tūkstošus, teorētiski, ne par ko?

Tu raksti tā, it kā būtu riktīgs kapteinis obvious, kurš veikalā pirks preci bez akcijas, tikai lai būtu krutāks nodokļu maksātājs. Īsumā - izklausās stulbi :)

Nē, vienkārši neizprotu jēgu visiem pateikt, ka meklē jaunu un dārgu, bet ekonomiski. Tie trīs vārdi man pontam nav saprotami. Gribi jaunu un dārgu, tad arī maksā nodokli kā cilvēks. Citādi pēc tam ir visādi Zaķi un Biedriņi, kam ka tik visus apkāst, bet tad raudāt, ka neko neviens nav zinājis. Šeit gan nav tas pats variants, bet līdzīgs. Un ja reiz līdz šim nodokļu naudas īsti nav bijis žēl, tad nedomāju, ka spējot iekrāt šādu summu, tu pie liela, sen lolota pirkuma pēkšņi ņem un žmiedzies. Nav īsti sagadījies to redzēt.. Turklāt, akcija un bez PVN ir 2 dažādas lietas.

Lai nu kā, jāatzīst, ka tas, kā viņš savu naudu tērē nav mana darīšana, jo sākotnēji biju sapratis, ka runa vairāk ir par transporta ekspluatācijas nodokli un reģistrāciju, ne PVN. Tie visi PVN "apgājēji" vienkārši kaitina, jo viss ir vienkārši - jo mazāk valstij naudas, jo vairāk tā slauc.

Edited by Lumpy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lumpy, tu tiešām esi tik naivs? Murdziņa avatar, glāb mūs, mjau mjau.

jo mazāk valstij naudas, jo vairāk tā slauc.

jap, kādreiz būs tā, ka viņi tur augšā pateiks- "eu, man liekas, ka mums pietiek, tagad varam samazināt PVN uz 10%" bet ne šajā dzīvē

-Ohh, man ir 20k mašīnai, bet es, kā kārtīgs nodokļu maksātājs, labāk nopirkšu auto pa 2k, samaksāšu ceļa nodokli 2k, nodokli par zapasku - 2k, nodokli par to, ka man ir ādas salons - 3k, nodokli par apsildāmajiem sēdekļiem - 1k, 4k par to, ka varu atļauties nopirkt mašīnu pa 2k, un vēl 6k par to, ka gājputni ir aizlidojuši uz siltajām zemēm. un vēl palikšu 3k parādā, par to vien, ka man bija tik daudz naudas.

p.s. Lūdzu iemācies uzrakstīt manu niku pareizi, paldies. :)

Edited by Oddijs
Link to comment
Share on other sites

Bļe, nu nopietni, kā pie velna var likties normāli (vai pat vitāli nepieciešams) maksāt 1/5 daļu no preces vērtības? Tev liekas arī normāli, ka pērkot preci ārzemēs tev ir jāmaksā nodoklis, ja preces vērtība ir lielāka par cik tur n tiem latiem?

Tā ir faking PRECE, tā nav mūžiem ilga naudas slēpšana no uzņēmuma apgrozījuma utt. kur parasti ļoti cenšas apkāst valsti, lai nemaksātu nodokļus valstij, tā ir MAŠĪNA! Ar Zaķiem un Biedriņiem tur vispār nav nekāds sakars.

Jauns = dārgs, šeit meklē alternatīvu dabūt lētāk uz nodokļu rēķina, kas tur ko nesaprast no šiem vārdiem? Tev reāli skauž, ka cilvēks var nopirkt jaunu mašīnu un tāpēc viņam obligāti ir jābūt godīgam pērkot pa pilnu paketi? Nu joptvai... Ja tas ir formāli likumīgi izdarāms, tad kāda razņica? Tāpat maz ticams, ka autors kko tādu realizēs.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā jā jā. :D Neļāvāt man izlocīties - sabraucu mazliet auzās par to PVN. Vainīgs

Nu, sildu cik varu, bet necenšos te žuļīties, arī tad, ja tas ir likumīgi.

Lai nu kā - atzīstu, ka taisnība man nebija par to PVN. :(

Oddij, tas ir tieši tas iemesls, kādēļ mums pacēla gan PVN no 18 uz 21 procenta. Bet tas jau ir cits stāsts atkal.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...