Jump to content
GIGN Forum

Bezmaksas dzīvoklis - kredīts, izīrē, atpelni ?


Kontortionists
 Share

Recommended Posts

Paskaidrojiet man, lūdzu, kāpēc, lai šī sistēma nestrādātu:

1) Paņem 2 istabu dzīvokli neremontētu centrā kredītā

2) Izremonetē pa lēto

3) Izīrē īrniekiem.

4) Īrnieki maksā -> atmaksā no peļņas kredītu

Teiksim īre centrā šādam dzīvoklim ir 320 EUR mēnesī vismaz. Mierīgi var paņemt dzīvokļus pa tādu kredītu. Kur ir prikols? Tas taču FREE MONEY.

Link to comment
Share on other sites

1. Dabū to kredītu

2. Izremontē, zini cik maksā remonts arī pa lēto, ja netaisi pats?

3. Peļņu sāksi gūt pēc cik ilga laika? Padsmit vai vairāk kā 20 gadiem? Neaizmirsti, ka vienreiz remontētā dzīvoklī īrnieki to visu mūžu neuzturēs TOP stāvoklī un par katru huiņu prasīs lai TU kā saimnieks arī remontē (logi/durvis/viss cits, ko varbūt īrnieki paši izdarīs, taču lūgs atvilkt no īres summas...)

4. Kādā vietā tu varēsi atļauties to dzīvokli paņemt, tā noteikti nebūs jauka vieta, kur vēlēsies dzīvot normāli cilvēki ar plāniem (par centru runājot.)

Nē nu ja tu pelni tā, ka tev kādi 500 Euro mēnesī nav kur likt (rezerves plāns, ja viss aiziet pa dirsu un varēsi pats maksāt to kredītu), vari uztaisīt sev divdesmitgadu eksperimentu, redzēsim kā tev veiksies :)

Link to comment
Share on other sites

Kreditu dabut nav problema.

Nezinu par remontu, bet atradishu cilvekus, kas pa leto.

Pelna nav galvenais, galvenais, ka tu dabun ipashumu savas tiesibas un tev par vinu maksa iirnieki.

Ideali, ja vari ilgtermina ires ligumu noslegt, lai vini mazak sadirstu.

Sliktakaja gadijuma tu tapat paliec ar dzivokli ipashuma, ko velak vari pardot!

Nez, man skiet ,ka laba ideja, ja visu pareizi apreekina.

Link to comment
Share on other sites

Es pat nezinu kādiem čomiem jābūt, lai Rīgā kāds tev pa lēto ko remontētu, neticu, ka pat draugi tev pa lētuci gribētu, lai tu biznesu sev bīdi. Tas tā, jo Rīgā remonti maksā kā normāli x3 vismaz

Tev nav problēma dabūt 50-100k kredītu? Nu jau, nu jau. A kā ar atdošanu, ja gali trūkst? :)

Vai nu jā. reku umad tev uztaisīs tādu remontu, ka sienas sitīs pa nagiem, tējkannu ar gaismu virtuvē kopā nevarēs ieslēgt, korķus mauks ārā, krāsa sienām būs no guašām jaukta, lamināts būs mazgāts no cita dzīvokļa izņemtais un santehnika, elektrotehnika būs labi palietota.

Ja kas, ir jau tādi spečuki, tikai tie biznesu sāka treknajos gados, vienai tantei Rīgā centra rajonā pieder pārdesmit dzīvokļi jau, arī pērk mēslus, uztaisa kapitālo un laiž īrniekus pa smuko dzīvokļu cenām, 1istabnieks ar 25m2 pa 280Euro kkur un uz augšu. Vienīgi viņai jau ir noliktava ar mēbelēm un lietoto tehniku, ko kā atsevisķu biznesu fīrēm bet lieti noder, lai dzīvokļus aprīkotu ar visu nepieciešamo dzīvošanai.

Nesen Alauksta ielā bija mazs dzīvoklītis ar minētajiem 25kvm apm. maksāja tik kkur 10k, tur gan varēja ielikt 10-20k un 10-15 gadu laikā atpelnīt, taču tā māja ir tik veca, ka grūti teikt, vai viņa tik ilgi pavilks, jo pašai mājai ar remontu galīgi švaki, pirmskara.

Link to comment
Share on other sites

Ideāls plāns, paņemt dzīvokli, ja paveiksies pa 50k krītā, ielikt viņā remontā vēl aptuveni ~6k-8k, ja pa lēto atradīsi darbinieku. Pēc nieka četrpadsmit gadiem sāk nāk peļņa. Tikai neaizmirsti vēl zemes nodokli, katru gadu maksāt, mazums paveiksies, piederēs kādai sektai, kura uzlikusi 2k gadā :) + paveiksies ar apsaimniekotāju, vispār būs krutā, kurš to māju tiešām uzturēs normālā stāvoklī(nevis pa lēto).

Link to comment
Share on other sites

Es pat nezinu kādiem čomiem jābūt, lai Rīgā kāds tev pa lēto ko remontētu, neticu, ka pat draugi tev pa lētuci gribētu, lai tu biznesu sev bīdi. Tas tā, jo Rīgā remonti maksā kā normāli x3 vismaz

Tev nav problēma dabūt 50-100k kredītu? Nu jau, nu jau. A kā ar atdošanu, ja gali trūkst? :)

Vai nu jā. reku umad tev uztaisīs tādu remontu, ka sienas sitīs pa nagiem, tējkannu ar gaismu virtuvē kopā nevarēs ieslēgt, korķus mauks ārā, krāsa sienām būs no guašām jaukta, lamināts būs mazgāts no cita dzīvokļa izņemtais un santehnika, elektrotehnika būs labi palietota.

:D :D :D

kā maksās tā strādās

Link to comment
Share on other sites

Doma jau nav slikta, tik atceries, ka pirmkārt, kamēr Tev būs kredīts, visticamāk citus nedabūsi. Otrkārt, kredītam ir vajadzīga pirmā iemaksa, kas vairums gadījumu būs 15-20%. Treškārt, pie pirmās iemaksas, visticamāk, klāt nedabūsi naudu priekš remonta. Pa lielam, ja nav lieki 20k, tad vari aizmirst šo ideju :)

Link to comment
Share on other sites

Tas, protams, ir darāms un ir bizness, bet eksistē vairāki riski. Manā skatījumā lielākais risks ir nedrošība par īres tirgu Rīgā un patiesībā neziņa par patieso īres cenu. Ieejot ss.lv, protams, redzam dažādus jaukus īres piedāvājumus par 300EUR un vairāk mēnesī par 1ien istabas dzīvokļiem, bet realitātē cilvēki tik daudz nemaksā. Parunājies ar paziņām, pa cik viņi īrē savus dzīvokļus. Tā cena būs par 30 - 40% zemāka kā prasītā cena, ko norāda ss.lv. Man ir grūti spriest par to, kā realitātē darbojas īres tirgus. Piemēram, tad, kad es meklēju dzīvokli, mēs ilgāku laiku gaidijām atbilstošo piedāvājumu ss.lv (un tas bija krietni izdevīgāks par visiem pārējajiem) un tad arī tam zvanijām. Pārējos pat neapskatot.

Bet tā ir tikai problēma ar īres cenu, kuru ir grūti uzminēt. Ir vel citas problēmas. Šeit lielākā no visām manā skatijumā ir tāda, ka tu nemaz nevari Rīgā atrast tādus neizremontētus dzīvokļus pa lēto. Un tad, kad atrodi, tad izrādas, ka māja ir grausts vai arī pārējie tās iemītnieki ir pensionāri, kuriem vispār nerūp mājas remonts - so - tu reāli nopērc dzīvokli grūstošā mājā, jo nevienu citu jau tās mājās jumta remonts nekasa.

Bet arī tas vēl nav viss - teiksim, tu atrodi kaut kādus īrniekus... pēc 6 mēnešiem šie kaut kur pazūd, pārvācas - ok - tev atkal jāuzfrišina dzīvoklis un jāmeklē nākamie īrnieki - tikmēr dzīvoklis stāv tukšs un tev peļņu nenes. Vel sliktāk - tev vel ir jātērē savs laiks, lai ar to visu ņemtos.

I mean - ja tu neko citu nemāki darīt, tad varētu darīt šo, bet, ja tu par kaut ko tādu domā kā par biznesu, tad nudien tev vajadzētu kādus 10+ dzīvokļus un ar to izīrēšanu ņemties dienu dienā. Pretējā gadījumā tas vienkārši ēdīs pārāk daudz tavu resursu.

Beefs

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ļoti laba analīze no Beef puses, paldies.

Interesējos, jo tieši pazīstami ļoti ātri atrada īrniekus mazam dzīvoklītim vecajā projektā pa 300 EUR mēnesī.

300 euro noteikti 3istabu dzivoklis gimene ar berniem tpc ari atrada....

vai nu 2vi draugi, kas uz pusēm maksā, lētāk nekā dzīvot vienistab dzivokli pa 200+

Edited by Umad
Link to comment
Share on other sites

Piekrītu Tom. Pats dzīvoju līdzīgā īrētā dzīvoklī ar ļoti labu remontu par 300 EUR/m + komunālie + apsaimniekošana. Vasarā sanāk ~ 400EUR mēnesī, ziemā ~ 480.

Kas mani pārsteidz ir tas, ka pat ar manu algu ir grūti nopirkt tādu dzīvokli, kādā es vēlētos dzīvot (3 guļamistabas, vismaz 2 sanmezgli, labs remots, viesistaba, pilsētas centrā, labi iekārtota virtuve, sakopta māja ar labiem kaimiņiem).

So mans domu gājiens ir diezgan vienkāršs - ja es to nevaru atļauties, tad neviens to nevar atļauties. Ja neviens to nevar atļauties, tad nekustamo īpašumu cenas joprojām ir uzpūstas. I might be wrong...

Beefs

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Piekrītu Tom. Pats dzīvoju līdzīgā īrētā dzīvoklī ar ļoti labu remontu par 300 EUR/m + komunālie + apsaimniekošana. Vasarā sanāk ~ 400EUR mēnesī, ziemā ~ 480.

Kas mani pārsteidz ir tas, ka pat ar manu algu ir grūti nopirkt tādu dzīvokli, kādā es vēlētos dzīvot (3 guļamistabas, vismaz 2 sanmezgli, labs remots, viesistaba, pilsētas centrā, labi iekārtota virtuve, sakopta māja ar labiem kaimiņiem).

So mans domu gājiens ir diezgan vienkāršs - ja es to nevaru atļauties, tad neviens to nevar atļauties. Ja neviens to nevar atļauties, tad nekustamo īpašumu cenas joprojām ir uzpūstas. I might be wrong...

Beefs

Bljaaaaaa šitas ir labs. Uzslavas beefam!

Link to comment
Share on other sites

Es neesmu iedziļinājies tik daudz, bet Valmierā arī ir nereālās problēmas ar dzīvokļiem, Valmiera ir nereali pārapdzīvota.

Dzīvokļa cena ~30k, īres cenas tādas pašas kā Rīgā 100-200 eur + kom. (Piemēram man īre ir 140 eur + kom).

Man māsas krusttēvs bija paņēmis vienu dzīvokli labajos laikos, tagad pārdot īsti nemaz nevar, jo kredīts lielāks par tirgus cenu, bet viņš arī maksā aptuveni 100 eur kredītā mēnesī un izīrē pa 220 + kom.

Grāmatvede, kas strādā manā uzņēmumā arī nopirka pa 22k, pirmā iemaksa bija 6k un mēnesī kredītu maksā 80 eur.

Šeit šāds bizness var strādāt, bet nu kā jau Beefs minēja, tad diezgan daudz jāpapisās un starpcitu es zinu, ka ir Valmierā šāds kantoris, kas dara tā kā te autors vēlējās. Nopērk dzīvokli, izīrē kaut vai uz nelielas peļņas un apsaimnieko visus dzīvokļus, realitātē peļņa maza (vai nav), bet pēc 20 gadiem būs 10 dzīvokļi un tad var vai nu pārdot un nopelnīt ātri vai turpināt izzīrēt bez kredīta un dzīvot ar tīri okej peļņu. Ja ir nauda un vēlies nodrošināties vecumdienām, tad var darīt, bet ņemt lielus kredītus gan hzhz.

+ neviens jau nav pieminējis to faktu, ka PSRS laikos celtās mājas (ko armijnieki te sacēluši) ir hujzin kādas kvalitātes un cik es esmu runājis, tad godīgi sakot neviens nezin cik ilgi tās mājas vēl stāvēs. Arī tā "renovācija" jau ir tikai siltumizolācija + smukums = sūds skaistā papīrītī. Ko darīt, ja esi šitā saguldijies un pēc 20 gadiem visas ēkas aiziet pa pipelēm.

Link to comment
Share on other sites

Raivi, Riga ires cenas nav 100-200 eiro, kaut kas daudz maz normals sakas no 300 eiro.

Kontu, tu ar savu shemu esi nokavejis paris gadus, pirms gadiem 5iem, tas bija izcils plans, ja vel bija brivi nauda lidzekli, vareja pirkt dzivoklus izsoles, kreditus gan bija taa grutaak dabut.

Tagad no taa isti labs biznes nesanak, var tikai ieguldit savu lidzeklus ar minimalu risku un salidzinosu ok ROI.

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu Tom. Pats dzīvoju līdzīgā īrētā dzīvoklī ar ļoti labu remontu par 300 EUR/m + komunālie + apsaimniekošana. Vasarā sanāk ~ 400EUR mēnesī, ziemā ~ 480.

Kas mani pārsteidz ir tas, ka pat ar manu algu ir grūti nopirkt tādu dzīvokli, kādā es vēlētos dzīvot (3 guļamistabas, vismaz 2 sanmezgli, labs remots, viesistaba, pilsētas centrā, labi iekārtota virtuve, sakopta māja ar labiem kaimiņiem).

So mans domu gājiens ir diezgan vienkāršs - ja es to nevaru atļauties, tad neviens to nevar atļauties. Ja neviens to nevar atļauties, tad nekustamo īpašumu cenas joprojām ir uzpūstas. I might be wrong...

Beefs

Tāds dzīvoklis, kādu Tu gribi maksā apmēram 250-350k.

Tu varētu tādu dabūt, ja pārdotu esošos īpašumus, iekrātu un paņemtu krītu uz 30 gadiem.

Iespējams, ka daudzi tā arī dara.

Nedzīvojot Rīgā var atļauties daudz ko vairāk, ērtības (ja tā tās tā vispār var saukt, dzīvojot Rīgā...) maksā lielu naudu.

Jā, bet laiks ceļā = nauda. Padomā, cik naudas Tu ietaupi dzīves laikā, ja uz darbu katru dienu dodies 10 minūtes, nevis 50.

Link to comment
Share on other sites

Yeah right... 250k...

ss.lv ir ~500 dzivoklu rigas centra price range virs 250k EUR. Vienigi problema ar 250k EUR ir tada, ka pie mana ienakumu limena banka tadu kriitu nedod (menesa maksajums pie 1000EUR).

Latvija esot 4800 iedzivotaju, kuriem ir jamaksa solidaritates nodoklis (esmu viens no siem cilvekiem), tatad, 4800 iedzivotaju ar neto algu 2700EUR uz rokas vai vairak. Viņi videji gada pelnot 75k EUR (bruto), tatad videji 4324 EUR menesi uz rokas.

Protams, ir ari cilveki, kuri neparadas sajos skaitlos (enu ekonomika un visadi super fancy uznemumu ipasnieki). Varetu reizinat so skaitli ar 2x so mums ir 10000 iedzivotaji, kuri varetu domāt par dzivokla/majas iegadi virs 250k EUR.

Tagad mes vinus downcatosim, jo realitate 250k + kreditu dotu tikai kadiem say... 66% so cilveku (tadel, ka daziem algas ir par zemu, ka man, un piedava kritu tikai uz suuda 190k eur fucking max, bet citiem ir nelegali ienakumi) so mes paliekam ar teiksim... 6600 cilvekiem, kuri potenciali varetu but so 500 dzivoklu klienti.

So far so good, bet es veletos velreiz samazinat so iedzivotaju skaitu - ne visi viņi dzivo/strada Riga un velas pirkt dzivokli centra, bus cilveki no jurmalas, Daugavpils, etc... Riga dzivo 30% Latvijas iedzivotaju. Es teiktu, ka sie turigie daudz vairak dzivo Riga, ka arpus Rigas, tadel es veletos reizinat ar 2x -> 60% no 6600 = ~ 4000 cilveku.

Un te nu mes esam - 4000 potencialo pirceju un piedavajuma ir 500 dzivokli. Butu forshi, ja vien sie cilveki jau kaut kur nedzivotu!

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...