Jump to content
GIGN Forum

Bezmaksas dzīvoklis - kredīts, izīrē, atpelni ?


Kontortionists
 Share

Recommended Posts

nekad nesapratīšu kā var nopirkt dzīvokli virs 100k+ ja pa to naudu sanāk zeme ar visu māju, pēc tavām personīgajām vēlmēm izmēriem ,,,

Tāpēc, ka tā māja nesanāk centrā. Pierēķini 30 gadu laikā benzīna izmaksas, ceļa izmaksas, laika izmaksas papildus summai, ko iemaksāsi par māju Pierīgā. Kā jau teica, māja prasa lielāku aprūpi arī.

Ja tu dzīvo 10 minūšu gājienā no darba, tad tas ļoti atvieglo dzīvi. Ar māju vienmēr vajag auto, vajag tērēt benzīnā, jākratās ceļā, turp un atpakaļ.

Ja māju gribi 10 minūtēs no centra, tad tā tev izmaksās vismaz 400k.

Edited by Kontortionists
Link to comment
Share on other sites

Good point. Patiesiba var tikt pie majas darzciema rajona par 200k EUR un tas sanak krutak par dzivokli.. :D

https://www.ss.lv/ms...iems/ohenp.html

Un ja.. par visam majam pieriga ta vienozimigi ir taisniba - ja dzivojot centra var loti erti iztikt ar velosipedu un taksometru, tad diemzel sada iespeja vairs nepastav parvacoties uz pierigu. Nemaz nerunajot par tadam neertibam ka bernu vesana uz darzinu vai skolu, kuras nekur tuvuma nemaz nav (it ipasi, ja velies, lai berni macas labas centra skolas).

So majai ir daudzi minusi.

Tiesi draugs grib tities prom no savas super milzigas siguldas villas kuru dabuja mantojuma vienkarsi tadel, ka vinu besi visu laiku to maju remontet un katru dienu pavadit cela 40+ minutes masina turp un vel 40+ atpakal + izmaksas and shit.

Beefs

EDIT: then again - majam pirma iemaksa ir 20%... tas laikam izskaidro cenu starpibu.. :D

Edited by 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

pirkt dzīvokli sev nav liela jēga. cenas ir milzīgas un ko tev tas dos? ok ir tavs - pēc 5-10 gadiem parādās pirmie nopietnie remonti un tev jāpiķo. a ja īre, lai īpašnieks saved kārtībā vai pārvācies atkal uz jaunu un dzīvo tālāk jaunā tīrā vidē.

čoms jau 3 reizes pārvācies šitā. dzīvo diezgan krutos dzīvokļos pa ~700 mēnesī, kuru tirgus cena ir ~400 000. tad nafig viņam pirkt to? pa 400 000 viņam sanāk īres nauda 2 mūžiem. medicīna laba, bet 200 gadus drošvien neizvils.

ja pa čomam nevari dabūt īpašumu rīgā, tad nepērc. pērc ārpus rīgas. cēsis, sigulda. labas smukas vietas. pietam, kad būs tie 35 gadi tev rīga zb būs pa lielam un gribēsi dārzu kur mazie resnie var paskriet ar suni un apēst zemeni vazājoties pa pagalmu.

senči īpašumu vērtētāji/mērnieki. kaut ko pa ausu galam pa šo dzirdu :)

Link to comment
Share on other sites

Good point. Patiesiba var tikt pie majas darzciema rajona par 200k EUR un tas sanak krutak par dzivokli.. :D

https://www.ss.lv/ms...iems/ohenp.html

Un ja.. par visam majam pieriga ta vienozimigi ir taisniba - ja dzivojot centra var loti erti iztikt ar velosipedu un taksometru, tad diemzel sada iespeja vairs nepastav parvacoties uz pierigu. Nemaz nerunajot par tadam neertibam ka bernu vesana uz darzinu vai skolu, kuras nekur tuvuma nemaz nav (it ipasi, ja velies, lai berni macas labas centra skolas).

So majai ir daudzi minusi.

Tiesi draugs grib tities prom no savas super milzigas siguldas villas kuru dabuja mantojuma vienkarsi tadel, ka vinu besi visu laiku to maju remontet un katru dienu pavadit cela 40+ minutes masina turp un vel 40+ atpakal + izmaksas and shit.

Beefs

EDIT: then again - majam pirma iemaksa ir 20%... tas laikam izskaidro cenu starpibu.. :D

Tā māja, ko iemeti, tiešām palēta priekš savas lokācijas. Kur āķis? Tas nav baigi sliktais rajons? Vai arī tur pusmāju varbūt tikai pārdod? Redzēju, ka puse norkāsota, puse nē. Pusmājas nav variants.

čoms jau 3 reizes pārvācies šitā. dzīvo diezgan krutos dzīvokļos pa ~700 mēnesī, kuru tirgus cena ir ~400 000. tad nafig viņam pirkt to? pa 400 000 viņam sanāk īres nauda 2 mūžiem. medicīna laba, bet 200 gadus drošvien neizvils.

Tad protams, ka tas ir no brainer. Bet pasaki man, kur Tavs čoms atrod dzīvokļus pa 700 mēnesī, kad vērtība tiem ir 400 000? Pārāk labi izklausās.

Edited by Kontortionists
Link to comment
Share on other sites

Yeah right... 250k...

ss.lv ir ~500 dzivoklu rigas centra price range virs 250k EUR. Vienigi problema ar 250k EUR ir tada, ka pie mana ienakumu limena banka tadu kriitu nedod (menesa maksajums pie 1000EUR).

Latvija esot 4800 iedzivotaju, kuriem ir jamaksa solidaritates nodoklis (esmu viens no siem cilvekiem), tatad, 4800 iedzivotaju ar neto algu 2700EUR uz rokas vai vairak. Viņi videji gada pelnot 75k EUR (bruto), tatad videji 4324 EUR menesi uz rokas.

Protams, ir ari cilveki, kuri neparadas sajos skaitlos (enu ekonomika un visadi super fancy uznemumu ipasnieki). Varetu reizinat so skaitli ar 2x so mums ir 10000 iedzivotaji, kuri varetu domāt par dzivokla/majas iegadi virs 250k EUR.

Tagad mes vinus downcatosim, jo realitate 250k + kreditu dotu tikai kadiem say... 66% so cilveku (tadel, ka daziem algas ir par zemu, ka man, un piedava kritu tikai uz suuda 190k eur fucking max, bet citiem ir nelegali ienakumi) so mes paliekam ar teiksim... 6600 cilvekiem, kuri potenciali varetu but so 500 dzivoklu klienti.

So far so good, bet es veletos velreiz samazinat so iedzivotaju skaitu - ne visi viņi dzivo/strada Riga un velas pirkt dzivokli centra, bus cilveki no jurmalas, Daugavpils, etc... Riga dzivo 30% Latvijas iedzivotaju. Es teiktu, ka sie turigie daudz vairak dzivo Riga, ka arpus Rigas, tadel es veletos reizinat ar 2x -> 60% no 6600 = ~ 4000 cilveku.

Un te nu mes esam - 4000 potencialo pirceju un piedavajuma ir 500 dzivokli. Butu forshi, ja vien sie cilveki jau kaut kur nedzivotu!

Beefs

Vispar jau galvotajus ari var njemt, taka nemaz navajag tik lielu algu. Un ka ar tiem cilvekiem, kas perk dzivokli skaidra, sanjem dividendes utt. + vel arzemnieki, tas cenas tadas nebutu, ja nebutu pieprasijuma.

Un pa ~200k ir diez gan daudz sakarigu maju Riga, un taa pati Marupe ir tur pat vien, it ipashi, ja stradaa paardaugavaa

Link to comment
Share on other sites

Ja cilvēks var nopirkt dzīvokli Rīgas centrā pa 100+k viņam vajadzētu pist cik maksā degviela, lai tiktu uz darbu? :) Es katru dienu braucu uz Rīgu, 55km, man tas degvielā uz mēnesi izmet savus ~150Euro, za to man nav neviens kaimiņi, kas jārēs

smadzenes, man ir milzīgs pagalms, kur varu elpot svaigu gaisu un kurā varu darīt pa lielam visu, kas ienāk prātā, atšķirībā no jebkā, kas ir Rīgā, pat māja pilsētas vidū ir kaut kas mazliet, ko saukt par pseidodzīvokli ar nelieliem plusiem, jo no tā 100m2 pagalma tāpat nav īpaša jēga, ja tev blakus ir piecstāvenes or smtn.

Kas vēl, pirkt dzīvokli tuvu darbam arī mazliet aizdomīgi, vai tiešām lielākā daļa cilvēku cer strādāt vienā un tajā pašā vietā/rajonā visu mūžu? Nu ok, programmētājam laikam LV nekas labāks par Rīgu neatradīsies, taču pārējiem, kam nav īpatnējas biroja žurku profesijas? :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Saki man, naher man būtu jāmaksā īres nauda īrē, ja to pašu naudu (ja ne pat mazāku) varētu maksāt par kredītu to dzīvokli nopērkot? Protams, tas ir diezgan ballsy paņemt tā prosta dzīvokli, bet nu es sev nekādi nespētu attaisnot to, ka visu mūžu dzīvoju kā ķīlnieks cita cilvēka īpašumā, neziņā, vai pēc gada man pārjaunos īres līgumu vai nē. Kā arī, nopērkot dzīvokli, tas paliek tev/taviem lejupējiem.. tas tā.

khe khe, 700/mēn par 400k dzīvokli...

čoms jau 3 reizes pārvācies šitā.

Oh yeeah - that's the life!

Edited by enjoi
Link to comment
Share on other sites

Saki man, naher man būtu jāmaksā īres nauda īrē, ja to pašu naudu (ja ne pat mazāku) varētu maksāt par kredītu to dzīvokli nopērkot? Protams, tas ir diezgan ballsy paņemt tā prosta dzīvokli, bet nu es sev nekādi nespētu attaisnot to, ka visu mūžu dzīvoju kā ķīlnieks cita cilvēka īpašumā, neziņā, vai pēc gada man pārjaunos īres līgumu vai nē. Kā arī, nopērkot dzīvokli, tas paliek tev/taviem lejupējiem.. tas tā.

khe khe, 700/mēn par 400k dzīvokli...

Oh yeeah - that's the life!

es tev jau to pateicu! durak. īpašumu cenas visās lielajās pilsētās pasaulē ir uzpūstas, ka neviens nevar īsti nopirkt. Toties īres cenas seko tirgum, ko cilvēki var atļauties. tapēc vairums gadījumos tu pa tā īpašuma cenu varēsi divus mūžus nodzīvot īrējot tādu.

tapēc ir līgumi uz vairākiem gadiem? un ej pasties cenas visās jaunajās celtnēs!!! latvijā neviens lielākas īres neliks, lai arī paša īpašuma cena ir milzīga. kaut vai jaunaisZ-tornis! cena par kvm 3 800 - 12 000. 200K par 50m2 dzīvokli sūdīgākajā vietā, pirmie stāvi. domā tajā bedrē tev būs īre vairāk pa 500?

"Oh yeeah - that's the life!" kas vainas? nevari reizi 5 gados pakustināt dirsu? sameklēt ko jaunu labāku? tikt vaļā no sūdiem ar ko esi apaudzis? it īpaši kamēr jauns. man senči pārvākušies ar 3 reizes, tagad uz visticamāk pēdējo māju. pārdeva veco par lielisku cenu, pirms sākas nopietnas ķibeles (jumti utt), aizvācās 1km tālāk un uzcela pilnīgi jaunu. kapēc? jo viņiem ir smadzenes, kas tev...em...hmm..

Oh yeeah - that's the life!

EDIT: panorama plaza īzīrē dzīvokļus no 500 sākot. tirgus vērtība tur visam ir no 200K -300k.

P.S "~" nozīmē aptuveni.

Edited by rusty
Link to comment
Share on other sites

Vai ta tā ir diršanās :) Sarkastisks ierindas čats :D

Par plazu, no realestate aģentes dzirdēju, ka tur esot nenormāli komunālie attiecīgai vietai, kaut kādi 200-300Euro vasarā...

Pieļauju, ka tas ir sakarā ar apsaimniekošanu. Ir dažādi brīnumi dzirdēti, kur apsaimniekošana parastiem dzīvokļiem jaunajos projektos maksā nereāli dārgi.

Link to comment
Share on other sites

Sitas izklausas pec zimulu lifestyle. Noperku krutu masinu, ireju dzivokli un esmu vecis. 20 gados vel ok, bet ka vel 50 gados tev reali pieder masina un tas ari viss, jo parejo ire un naudu neiekraj nekam ir neforsi! Savs it savs... Nevar zinat ka kas iegrozas pec gadiem 10-20, bet ja ir savi ipasumi, tomer ir lielaka drosibas sajuta.

Link to comment
Share on other sites

Drošības sajūta, par kuru ir jāmaksā.. ;)

Tik pat labi var sanākt, ka tu paņem krītā dzīvokli, iztērē savus ilgi krātos 10k EUR pirmajai iemaksai, bet pēc 3 gadiem uznāk krīzīte, tu zaudē darbu, dzīvoklim krīt vērtība, banka tev to atņem, tu vel paliec naudu bankai parādā un vel pēc 2 gadiem taisi privātpersonas maksātnespēju...

Beefs

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kurš var atļauties 700e maksāt pa mēnesi kaut kādu dzīvokli , ko tu tur gvelz mulkjiibas.. tur jabut idinjam lai pa tadu naudu iretu kaut kadu dzivokli, naher tas vajadziigs... protams senči bagāti tad jau var kaut pa 1000euro menesi maksaat...

Tik pat labi var sanākt, ka tu paņem krītā dzīvokli, iztērē savus ilgi krātos 10k EUR pirmajai iemaksai, bet pēc 3 gadiem uznāk krīzīte, tu zaudē darbu, dzīvoklim krīt vērtība, banka tev to atņem, tu vel paliec naudu bankai parādā un vel pēc 2 gadiem taisi privātpersonas maksātnespēju...

un tā visbiežāk arī notiek...

Kuldīgā pāris gadus atpakalj, viens džeks izdomaja celt kaut kadu rupniicu, tur pie lielā kuldīgas aplja, banka iedeva tur ahuno krediitu, ēku uzcēla, bet kaut kas tur nojuka, nebija vairs naudas, bankai ari jamaksaa tach un visiem darbiniekiem n shit, tā džeks arī pakārās... veiksmi nopirkt dzīvokli :D

P.s. ja tev ir kredīts, tad tu jau no valsts arī nevari izbraukt ne tā?

P.s..s. http://www.delfi.lv/news/national/politics/obligata-veselibas-apdrosinasana-pacientiem-varetu-maksat-no-25-lidz-70-eiro-menesi.d?id=47642691

Edited by Umad
Link to comment
Share on other sites

Programmētāji mierīgi var atļauties maksāt 700 EUR mēnesī. Uzņēmēji arī.

Es nedomāju, ka cilvēki, kas brauc ar kajenām un mersedesiem jauniem (un tādu ir ļoti, ļoti daudz centrā), nevar to atļauties.

Starp citu, par to frāzi "nodzīvot divus mūžus īrējot". Diez vai.

Pieņemsim, ka Tev ir 20 gadi un visu mūžu gribi īrēt.

Labi, teiksim, ka maksāsi 700 EUR. Dzīvosi līdz pensijai, 70 gadiem, tad noliksi karoti.

700 * 12 = 8400 EUR gadā.

8400 * 50 = 420000 EUR. Nekādi divi mūži nesanāk. Pie tam, īres cenas var augt ar laiku dēļ inflācijas vai citiem iemesliem.

No tāda aspekta izdevīgāk ir pirkt. Turklāt, pērkot, Tu atstāsi īpašumu bērniem.

Tas der tikai, ja esi pārliecināts, ka visu mūžu dzīvosi vienuviet.

Starp citu, par mājām ir interesanta pieredze.

Pierīgā izīrēt jauku mājiņu ar visu dārzu var izmaksāt nu apmēram 500 EUR un vairāk mēnesī.

Bet nopirkt zemi un pašam to uzcelt ļoti mierīgi var iekļauties zem 100-150k, ja māja ir neliela, teiksim, 130-150 kvm.

Parēķiniet:

500 * 12 = 6000 EUR gadā

100'000 / 6000 = 16 gadi.

Nu labi, varbūt 20 gadi. Bet vienalga. Izskatās, ka vidēji māju CELT pašam ir daudz izdevīgāk. Bet par dzīvokļa pirkšanu vs īrēšanu vēl var lauzīt galvu. Viedokļi?

Es jau domāju, ka ideālā raskladā ir abi: dzīvoklis centrā un māja Pierīgā. Tad var darbos ņemties pa centru, bet pa brīvdienām čillot pie dabas. Bet nu tas grūtāk sasniedzams!

Edited by Kontortionists
Link to comment
Share on other sites

Programmētāji sāk pelnīt virs 2500 EUR mēnesī pēc 30 gadu vecuma un arī ne visi. Lai paņemtu 700 EUR krītu mēnesī bankas gribēs redzēt savus 2500 EUR algu vismaz.

Celt māju ārpus Rīgas šķiet neprātīgi, jo tik daudz mājas jau ir saceltas un nepabeigtas celt.. Tur vel viena jauna māja noteikti nav vajadzīga.. ;)

Tik daudz nemaz to super turīgo Rīgā nav... paskaties ss.lv, cik kayenām ir uzstādīta gāzes sistēma.. ;)

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Vai tad labi freelance programmētāji, kas dzīvo LV, bet strādā remote ar USA, nedzīvo zelta maizē?

Ideāls rasklads: peļņa kā 1st world country (mazliet mazāk), izdevumi kā 3rd world country :D

Tik daudz nemaz to super turīgo Rīgā nav

Bet izej pa Elizabetes ielu, neskaitāmi Range Rover, Cayenne, Mercedes, Bentley, etc...tur vidējās mašīnas cena uz ielas 50k vismaz. Dažas vairāk. Rīgā ir daudz ļoti turīgu ļaudis. Es neredzu, kā savādāk to izskaidrot.

Par mājām - pamanīju, ka nepabeigtas celt parasti ir kaut kādas uber villas, kur kredītus pāri iespēju robežām treknajos gados sagrābās un tagad nezina, ko darīt. Ja ceļ saprātīgu māju uz izdevīgi iegādātas zemes, kāpēc lai tas nebūtu labs variants?

Daudzas gatavās mājas arī ir diezgan sūdīgi uzceltas, čerez žopu, tā teikt. Labāk mazāku, bet akurātu, pārdomātu.

Edited by Kontortionists
Link to comment
Share on other sites

Strādājot remote LV frēlanceri konkurē ar Indijas frēlanceriem. Un nav viņu daudz Latvijā to labo frēlanceru... kādi 100 varbūt?

Mašīnas varētu būt labs veids kā vērtēt turīgo iedzīvotāju daudzumu.

No šī raksta -

http://m.pietiek.com/raksti/latvija_pern_registreti_gandriz_900_luksus_auto

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Beef, neviens saprātīgs darba devējs negrib hirot Indijas frīlanserus.

Es maksimāli izvairos algot purnus no Indijas.

Pirmkārt, viņi nerubī angliski normāli, otrkārt, viņi parasti arī nerūbī neko normāli uzprogrammēt, tikai sasola un tad iebrauc auzās. Treškārt, daudziem viņi besī kā suga. Viss tas akcents, kultūra, etc..

Sūds ar māju pierīgā, galvenais dzīves mērķis uzbūvēt atkal 200sx :D :uguni_uz_mani:

Tā ir kaut kāda tačka? Phee, pusaudža sapņi. Mašīna vispār ir viena no sūdīgākajām investīcijām, kāda var būt.

Un ņemot vērā, cik Rīgā daudzi var atļauties investēt tik sūdīgā holdingā kā JAUNS luksus auto, es pieņemu, ka cilvēki ir ļoti turīgi.

Domāju vienkārši:

1) Auto vērtībai jābūt 3-4 mēnešalgu vērtībā

2) Sliktākajā gadījumā, auto nedrīkst pārsniegt 1/10 no visiem aktīviem.

Tādā veidā Tu nejutīsi šī auto ietekmi uz savu labklājību, dzīves veidu, nevajadzēs stresot.

Kad es redzu Range Rover Autobiography 2016 pa 120k, es pieņemu:

1) Šī cilvēka mēnešalga uz rokas apmēram 30-40k.

2) Šim cilvēkam ir aktīvi apmēram 1kk EUR vērtībā.

Protams, ka šīs nav naudiņas, ko cilvēki afišē un reporto. Daudz ēnu ekonomikas un tā, bet vienalga - cilvēkiem nauda acīmredzami ir. Ja cilvēks var braukt ar tačku pa 80-100k, tad viņš absolūti mierīgi var pirkt arī dzīvokli pusmiljona vērtībā. Tāpēc arī augstās cenas. Loģiski?

Edited by Kontortionists
Link to comment
Share on other sites

Bet izej pa Elizabetes ielu, neskaitāmi Range Rover, Cayenne, Mercedes, Bentley, etc...tur vidējās mašīnas cena uz ielas 50k vismaz. Dažas vairāk. Rīgā ir daudz ļoti turīgu ļaudis. Es neredzu, kā savādāk to izskaidrot.

iziešu un uz ko es skatīšos tur? uz kredītā paņemtiem automobīļiem ? wow sasniegums, kredītā paņemt mašīnu, lai kādu laiku papontotu, ka tev ir tāds.. tad domāsi , kam iesmērēt, jo gribi citu lētāku variantu , jo šito vairs pavilkt nevari... vai arī meklēsi papildus darbu vai ienākumu avotus, un būsi pārguris kā zirgs..

P.s. parādi, kaut vienu cilvēku, kuram latvijā nav kredītu saistības, neskaitot mani..

Edited by Umad
Link to comment
Share on other sites

iziešu un uz ko es skatīšos tur? uz kredītā paņemtiem automobīļiem ?

Kredītā ņem auto pa 20-30k, nevis 100k. Padomā pats, cik milzīgak kredītam būtu jābūt tādam auto?

Tu vaitad tādu varētu paņemt, lai "papontotu"?

Un cik tur cilvēks pārmaksātu.

Pirmkārt, uz jaunā auto vērtības zuduma pirmajos 3 gados

Otrkārt, uz kredītu procentiem bankai?

Treškārt, apdrošināšana un uzturēšana.

Cilvēki ir stulbi, bet ne TIK stulbi.

Attaisnojums, ka luksus auto visi ņem kredītos ir samierināšanās stratēģija. Es tam neticu.

Loģiskāks izskaidrojums ir tas, ka Rīgā ir daudz ļoti bagātu cilvēku. Tas izskaidro arī dzīvokļu cenas.

No tukša gaisa viņas tādas nebūtu.

Kredītos ņem visusmēra auto.

Cilvēki, kas pērk jaunus Porsche vai Bentley, neizmanto kredītus.

Turklāt, vidējie algas rādītāji nav akurāti. Rīgā nav sliktas algas. Vienkārši, 40% ir ēnu ekonomika.

Patiesā vidējā alga ir daudz augstāka, nekā tā, ko redzam statistikā.

P.s. parādi, kaut vienu cilvēku, kuram latvijā nav kredītu saistības, neskaitot mani..

Man, maniem draugiem un maniem ģimenes locekļiem. Edited by Kontortionists
Link to comment
Share on other sites

Kind of makes sense.

Tas nozīmētu, ka no manis estimeitotajiem 10000 turīgajiem Latvijas iedzīvotājiem:

* 700 ir superturīgi un ir pagājušajā gadā nopirkuši jaunu luksus mašīnu

* 1000 ir less turīgi un ir nopirkuši jaunu luksus mašīnu pēdējo 4 gadu laikā

* 2500 braukā ar mašīnu price range 25 - 50k EUR

* 4500 braukā parastākās mašīnās līdz 25k EUR

* atlikušajiem nav mašīna

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...