Jump to content
GIGN Forum

Digitaalais Fotoaparaats


Bijach
 Share

Recommended Posts

taatad taa..

esmu totaals bots shajaa padariishanaa un gribeeju, lai juus gaishie praati man iesakat kaadu aparaatu.

ar sapraatiigu cenu, protams.

nekaadus kosmiskos nevajag.

cik vispaar tie pikselji ir vajadziigi, lai uznjemtu smukas un kvalitatiivas bildiites? unsure.gif

ideaalais variants, ja padaliisieties personiigaa pieredzee ar kaadu iegaadaatu aparaatu. wink.gif

taatad velreiz atgaadinu, ka man neinteresee nekaada profesionaala spoguljshmogulj tehnika, bet normaals/labs digitaalais fotoaparaats.

man patiik shitas "BenQ DC C530/B" 1a.lv peerkot daavanaa 512MB atminja ~90ls

taads skaitaas totaals suuds vai ir ok? tieshaam nesekoju liidz shai padariishanai un neesmu lietas kursaa, kas tagad rlz un kas nee zaban.gif

Link to comment
Share on other sites

miitam imo bija cita cenu klase. ES domāju ka pilnīgi pietiek ar 5-6MPx, 3-6x zuumus, paareejais jau viss ir diezgan liidziigi visiem.

Pats taisos arii iegaadaat taadu un skatos uz canon a530 - 220.lv ~115ls bija. Nepatiik man tie mazie plaanie, gruuti notureet :]

edit: Vieniigi par iso varu piebilst - zemu vajag lai buutu labas tumsas bildes un augstu lai nebuutu " trokshnji " - un tas nu tam benq nav cik paskatijos - tikai 200, paareejiem ir 40-80-100 liidz 400, imo tas ir tsoke.

Edited by ExtraOrdinary
Link to comment
Share on other sites

Japs kuce! Skaties benq ir reaals craps. Varu tev paardot savejo, ja velies - tads mazinjs un plaans, bet bez atinjas kartes. 5mpx laikam. wink.gif

Skaties -

3MPx - tas ir ok, jo 1024x786 ir tikai 0.7 mpx, bet taa jau ir principa ok izkirtspeeja... nu ka lai tev pasakka - nu teiksim 5mpx - nav taada ekraana, kurs maaceetu paraadiit tada izkirtspeeja attleu! tobish, principa pat 3mpx ir zaajeebis pietiekami, BET...

bet ir viens bet.. smile.gif mpx vispar nav nozimes, kad perk focuku (nu, skaties, lai ir vairak par 1mpx), noziime ir

- gaisams spejais (jutibai)

- iso

- lecu kvalitatei

- fotografesanas atrumam

tagad siikak - gaismas ta jutiba ir taada fiska, ka focuks var focet ari tumsaakaas vietas bez zipenes (jo zipene ir suuds ar kuru neviena bilde nesanak ok)

iso ir vel viens suuds- jo lielaaks iso, jo focuks atraak nofoce, bet troksni ir lielaki bet bilde tumsaka. tobish - iso ir tas, cik atri aizveras suteri. ja iso ir zems, tad focuks ilgaku laiku foce, vairak gaismas tiek uz cmosa, mazaaks trosnis sanaak, un bilde ir gaisaaka, BET ja kaads pakustas, tad viss ir izpluudis. Augsts iso (3000 wink.gif) ir baigi kruti - vari foceet riktiigi kustiigus objektus un vispaar nekas gandriz neizpluust, bet ir vajadziigs pamatiigs apgaismojums un troksnis liek par sevi manit.

lecu kvalitatei ari ir nozime, jo focejot pret sauli rodas lielaki vai mazaaki tie aplji. ari lielas leecas parasti nozime lielaaku gaismas jutibu -> var focet AR LIEaku iso un ir ok. carl zeiss ir tiri ok lecas, bet ir ari labakas... carl zeis ir taads sony tm suuds.

fotografesanas atrums - nu paskaties... tu nospied pogu, a tas suuds saak laadeet zipeni, tad raksta atelu atminja un ta talak, a tikmer vilciens jau ir aizbraucis... biggrin.gif

ko es tev varu teikt par benq... nu ir jau tas suuds - ir! smile.gif VINJAM ir taadi nereaalaakie troksni.. tobis tu focee un atela vare rezdet mazus krasainus punktinjus visaas vietaas. tas ir riktiigi pretiigi! ja ateelu sapludinatu, tad punktinji pazustu, bet assuma nebutu nekada biggrin.gif vel vinam iso ir zems... reaaly actionu gruti nofocet.. karoce, baigais suuds - vecais cannon a300 pat bija labaaks... ok, tas ir 4 gadus vecs modelis, bet reagjeja atrak un troksnins bija kudish mazaaks!

Es tev iesaku - ja mekle par tadu cenu, tad pamekle kaut ko lietotu!

Lai veicas,

Beefy

Link to comment
Share on other sites

par tādu cenu paņem kādu olympusu(atmiņas kartes dārgas būs vienīgi)

Vēl vari paņemt Pentax (pašam bija šīs firmas fočukus) baigi labas bildes sanāk priekš tās cenas + manējam vēl bija 5opt zooms un visu manuāli varēja mainīt karoč lēts un diezgan labs

Olympusu ar esmu lietojis un ar to bildes ar sanāk labas bet nu neieteiktu ņemt Benq

Link to comment
Share on other sites

par tādu cenu paņem kādu olympusu(atmiņas kartes dārgas būs vienīgi)

Vēl vari paņemt Pentax (pašam bija šīs firmas fočukus) baigi labas bildes sanāk priekš tās cenas + manējam vēl bija 5opt zooms un visu manuāli varēja mainīt karoč lēts un diezgan labs

Olympusu ar esmu lietojis un ar to bildes ar sanāk labas bet nu neieteiktu ņemt Benq

pentax lol smile.gif nu iesuti kaadu bildi.. smile.gif Patiesiba benq man liekas ir viss sudigaka kvalitate no vinjiem visiem.

Link to comment
Share on other sites

zaibis ka te daži zin kas ir izšķirtspēja.

izšķirtspēja ir punktu skaits uz 1 collu/centimetru. kad uzspiež bidlei ar labo un tur opcijās advanced apskatās tad izšķirtspēju rāda dpi ( dots per inch ) un tur ar megapikseļiem nu nekāda sakara.

visi megapikseļi ir aktīvo punktu skaits. jebšu vienkārši pikseļu skaits.

"jo lielaaks iso, jo focuks atraak nofoce, bet troksni ir lielaki bet bilde tumsaka"

jā trokšņi ir lielāki, bet bilde gan ir gaišāka.

"gaismas ta jutiba ir taada fiska, ka focuks var focet ari tumsaakaas vietas bez zipenes"

gaismas jūtība jau vispār ir tas pats iso. un kāda vēl zipene. bildes gaišums ir atkarīgs no shutter time. jo lielāks, jo gaišāka bidle, jo fočukam bija vairāk laika lai savāktu visus pikseļus.

pats varētu ieteikt canon. tie ir normāli aparāti ar normālu kvalitatīvu bildi un normālām iespējām

Link to comment
Share on other sites

zaibis ka te daži zin kas ir izšķirtspēja.

izšķirtspēja ir punktu skaits uz 1 collu/centimetru. kad uzspiež bidlei ar labo un tur opcijās advanced apskatās tad izšķirtspēju rāda dpi ( dots per inch ) un tur ar megapikseļiem nu nekāda sakara.

visi megapikseļi ir aktīvo punktu skaits. jebšu vienkārši pikseļu skaits.

"jo lielaaks iso, jo focuks atraak nofoce, bet troksni ir lielaki bet bilde tumsaka"

jā trokšņi ir lielāki, bet bilde gan ir gaišāka.

"gaismas ta jutiba ir taada fiska, ka focuks var focet ari tumsaakaas vietas bez zipenes"

gaismas jūtība jau vispār ir tas pats iso. un kāda vēl zipene. bildes gaišums ir atkarīgs no shutter time. jo lielāks, jo gaišāka bidle, jo fočukam bija vairāk laika lai savāktu visus pikseļus.

pats varētu ieteikt canon. tie ir normāli aparāti ar normālu kvalitatīvu bildi un normālām iespējām

mazais - tikai neizgazies ar savam pargudribam! esmu gana majas ar eosu 20d izspelejis, lai varetu pateikt, kas ir kas! wink.gif

es tikai meginaju dzekam pastasti, ka kas darbojas. jaa!

principa, jo augstaks iso, jo jutigaki sencori un tas ir LOTI labi, jo var focet kustibu un tumsaka vide, bet jutigumam neizbegami naak liidzi ari troksni (benq ir nereaali troknsi pat pie iso 400 - tapeec tas ir suudu suoper iznjeemums super suuds)

kapec es saku, ka mazaks mpx var but pat labak - tapec, ka vinji varbu pat aiznme vienadu izmeru tie cmos sensori vai varbut pat vecie ir lielaki - vinji dabon vairaak gaismas -> viniem ir mazaks troksnis. jo mazaaka kamera, jo mazaaks cmos sensors -> jo lielaki troksni.

Galvenais ko es gribu pateikt! Vairak megapixelji NAV labaak. Gluzi otradi, 3 vai pat 2MPX var buut ljoti labi, jo bus zemaaks nose levels. vispar te labs raksts - http://www.photoxels.com/tutorial_iso.html

un vel es gribu pateikt, ka reiz es nopriku par 3ls kameru, ar kuru vareja fotografet zem udens un kura jua bija filminja un man sanaca loti feinas bildes! smile.gif

Beefy

Link to comment
Share on other sites

biggrin.gif nu tad beefy paņem tumsā uzleic k-kādu shutter time, atver blendi līdz galam un fočē. ar iso 100 un iso 400 ! un paskaties, kura būs tumšāka.

jā megapikseļi toč ir pie dirsas. jo diez vai tev vajadzēs k-kādas ūberizdrukas. un btw ja ir normāls dpi tad arī ar kaut vai to pašu 2mpix var dabūt kvalitatīvu a4 izdruku

Link to comment
Share on other sites

nu, ja ir uztaisiit shitas topiks, tad mosh kaads var mani arii pakonsulteet.. gribeeju izspiest maksimaalo no fochika liidz 300ls (nu ok, 350 griesti). mosh kaads var ieteikt kko un pastaastiit, kas tieshi tam konkreetajam ir baigi forshais. nu protams, ja nav slinkums wink.gif

Link to comment
Share on other sites

nu, ja ir uztaisiit shitas topiks, tad mosh kaads var mani arii pakonsulteet.. gribeeju izspiest maksimaalo no fochika liidz 300ls (nu ok, 350 griesti). mosh kaads var ieteikt kko un pastaastiit, kas tieshi tam konkreetajam ir baigi forshais. nu protams, ja nav slinkums wink.gif

350... nu tad jau 400 ari ir ok ja? wink.gif

Un par taddu pikj jau var meginat ebaja dabuut eos 30d (tas ir vienkarsi profesionala spoguljkamera) vai sony. nu karcoce 0 pamegini evil buy. smile.gif

Vai ari canon 350d

Beefy

Link to comment
Share on other sites

benq laikam bija slikta izveele laugh.gif

tagad sliecos uz shito - Fujifilm FinePix S5600 Zoom

ir kaadam kas sakaams par vinju?

njem ir labs pasham ir wink.gif bildem kvalitaate thumbsup.gif

paskatiijos site.lv un shis saka ka visleetaakais vinsh ir @ i-veikals.lv 187 ls, manupraat laba cena.

Pulkvedi ja gribi pagarinaat savu kraanu panjem FINEPIX S9500 @ i-veikals.lv 345 ls

Link to comment
Share on other sites

bet par to summu vinsh ir vislabaakais, vai iisteniibaa nav skjirba starp tiem aparaatiem ~ par to summu..?

piemeeram, canoniem par to pashu naudu iso ir tikai 800 a fujifilm 1600, kas uz taa reikjina ir hujovaak fujifilm un labaak tam pasham canonam? unsure.gif

Link to comment
Share on other sites

Man pasham ir shads daikts :

http://www.neckermann.de/index1.mb1?mb_f02...b_v301_ch=af51a

bet iesaku nepirkt...PA tadu naudu ir krietni labakas mantas...Un neta pasutot no ebay vai billiger.de vai arii amazone.de ir krietni letak...Jo savs fochigais izmaksaja man 289euro ,te maksaa vish 290Ls...Vecos modeljus,bet kvalitativus ebay var dabut pat lidz 100 euro!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...